معاون استاندار و فرماندار تربت‌حیدریه گفت: دومین محموله کمک‌های مردمی این شهرستان توسط جمعیت هلال‌احمر شامل ۲۰ هزار اقلام زیستی به استان‌های سیل‌زده گلستان و لرستان ارسال شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، علی رستمی ارزش این محموله را چهار میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: با توجه به جمع‌آوری کمک‌های نقدی و غیر نقدی مردم توسط جمعیت هلال‌احمر، بسیج، حوزه‌های علمیه، بهزیستی، کمیته امداد، سایر سمن‌ها و تشکل‌های مردم نهاد، پیش‌بینی می‌گردد هر هفته یک کاروان به مناطق سیل‌زده اعزام شود.

وی اظهار کرد: نخستین محموله کمک‌های مردمی از این شهرستان در قالب ۲ دستگاه کامیون شامل ۱۰ هزار اقلام زیستی به ارزش 2 میلیارد و 400 میلیون ریال در نیمه اول فروردین ماه به استان گلستان ارسال شد.

نماینده عالی دولت در این شهرستان افزود: علاوه‌بر کمک‌های غیرنقدی بالغ بر 2 میلیارد ریال به صورت نقدی به حساب‌های مربوطه واریز شده همچنین کمک‌های کد دستوری کمیته امداد، بهزیستی، هلال‌احمر و سایر نهادها  به صورت جداگانه محاسبه شده است.

وی بیان کرد: تا کنون ۳۰ هزار اقلام زیستی در قالب دو کاروان به ارزش هفت میلیارد ریال به مناطق سیل‌زده ارسال شده و در تلاش هستیم تا با جمع‌آوری کمک‌های مردمی علاوه‌بر استان معین بتوانیم به سایر مناطق سیل‌زده کمک‌های مردمی را ارسال کنیم.

 

 

به نقل از ایسنا

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: