فرمانده سپاه امام رضا(ع) گفت: همچنان در حوزه مردمی کردن اقتصاد دچار مشکل و خلل هستیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، سردار یعقوبعلی نظری در همایش تقدیر از گروه‌های جهادی درمانی مشهد اظهار داشت:  حوزه بهداشت و درمان یکی از حوزه‌های مورد نیاز جامعه بوده و تاکنون در بسیاری از مواقع همراه مردم بوده است.

فرمانده سپاه امام رضا(ع) خاطرنشان کرد: در نظام اسلامی امور با همراهی مردم صورت می‌پذیرد و هدایت و حمایت از افراد فعال در بخش مردمی یکی از مهم‌ترین امور مسئولان است، در حوزه سیاسی یکی از نقش‌های مردم، انتخاب نمایندگانی است که وظیفه زندگی‌سازی را برای مردم عملی می‌کنند.

وی تصریح کرد: دفاع مقدس که یکی از مهم‌ترین اتفاقات تاریخی ایران تلقی می‌شود با حضور مردم انجام گرفت، تمامی اقدامات و افتخاراتی چون شهادت، تشییع، اعزام، پشتیبانی و نظایر این موارد توسط مردم صورت گرفت، مردم در تمامی امور مشارکت داشتند، البته هنوز دچار مشکلات و چالش‌های مختلفی در این زمینه هستیم.

نظری بیان کرد: در برخی مواقع چالش‌های موجود اجازه استفاده کامل از ظرفیت موجود در مردم را نمی‌دهد، به عنوان مثال یکی از وظایف ما، زمینه‌سازی در موضوع کمک به سیل‌زدگان بوده و برادران بسیج سازندگی استان با اشتیاق زیادی در این امر حضور داشتند.

وی عنوان کرد: عوامل رابط در میان مسیر مستقر شده بودند اما امور اصلی توسط بسیجیان انجام می‌گرفت، ما تنها نقش پشتیبانی و حمایتی را برعهده داشتیم، به عنوان مثال در لرستان ما تنها هماهنگ‌کننده و زمینه‌ساز نیروهای مختلف و پشتیبان مالی بودیم، کمک مردم چنان زیاد بوده که دو تا سه گروه مردمی تأمین غذا در نوبت هستند.

فرمانده سپاه امام رضا(ع) گفت: امید است مسائل و مشکلات به‌زودی برطرف و بار سنگینی بر دوش کسی نباشد، در نظام اسلامی باید مبتنی بر توان و قابلیت مردمی حرکت کنیم، هنوز در حوزه اقتصاد در بخش‌های مردمی دچار مشکل و خلل هستیم و به ویژه در روستاها کامل فعال نشده است.

وی ادامه داد: وضع معیشتی مردم در روستاها مبتنی بر کارکرد تمامی اعضای خانواده‌ است، پس از فعال شدن مردم در روستاها، به ترتیب لایه‌های بعدی نیز تمهیدات مختلفی را عملیاتی می‌کنند، باید متکی بر مردم امور مختلفی انجام شود تا از شرایط کنونی بیرون آییم و مشکلات به مرور برطرف می‌شود، نقطه تمایز ما ایرانیان در برابر با سایر اقشار خروجی فرهنگی آن و توان بخشی مردم است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: