نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با بیان اینکه دشمن از علم و فناوری‌های به‌روز ایران وحشت دارد، گفت: اگر دشمن متوجه بومی‌سازی علوم توسط جوانان ما شود، احساس خطر بیشتری می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، آیت‌الله‌ سید احمد علم‌الهدی صبح امروز در بازدید از پارک علم و فناوری خراسان رضوی با بیان اینکه دشمن از علم و فناوری‌های به‌روز ایران وحشت دارد، گفت: اگر دشمن متوجه بومی‌سازی علوم توسط جوانان ما شود، احساس خطر بیشتری می‌کند.

 نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با تاکید بر اینکه فرهنگ اشتغال دانش بنیان باید شکل بگیرد و این فرهنگ دست مسؤولان است، متذکر شد: مناسفانه مسؤولان ما به آنچه در داخل داریم، اعتقادی ندارند‌.

وی با بیان اینکه میزان ریسک‌پذیری در مسؤولان ما کم است، تصریح کرد: زمانی که مسؤولان به امکانات داخلی معتقد شدند بیشتر مشکلات ما حل می‌شود.

آیت‌الله علم‌الهدی افزود: مشکل ما این بوده که هنوز در مدیران این حس مسؤولیت‌پذیری و  جوانگرایی شکل نگرفته است.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی بابیان اینکه برای رونق تولید نیازمند جذب و به‌کارگیری نخبگان هستیم، بر شکل‌‌گیری تشکلات نیرویابی استعدادها با همکاری بسیج اساتید و بسیج دانشجویی در مشهد تاکید کرد و  گفت: با ورود جوانان انقلابی در این جنگ نابرابری که دشمن مانند جنگ تحمیلی بر ما وارد کرده است، پیروز هستیم.

وی نخبگان را سرمایه‌های علمی داخلی خواند و متذکر شد: با وجود این سرمایه‌های ارزشمند در داخل کشور داریم، رو به پیشرفت هستیم. 

آیت‌الله‌علم‌الهدی تصریح کرد: با سرمایه‌های استعدادی این جوانان انقلابی که درراستای بالا بردن اهداف پیشرفت و توسعه کشور فعالیت می‌کنند، ما موفق هستیم و به لطف الهی پیش می‌رویم.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی ادامه داد: امیدوارم این نیروهای ارزشمند روز به روز بیشتر و پویاتر شوند و در خط مقدم جبهه بینی دشمن را به خاک بمالند.

 

 

به نقل از فارس

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: