سرمایه گذاران کره جنوبی آمادگی لازم برای تعامل با ایران و خراسان رضوی را دارند

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، سفیر کره جنوبی در سفر خود به استان و در دیدار با نماینده وزارت امور خارجه در شمال و شرق کشور گفت: در صورت فعال نمودن خطوط هوایی بین ایران و کره جنوبی می توانیم در حوزه گردشگری فعالیت زیادی داشته باشیم.

یوجانگ هیان افزود: خراسان رضوی با ظرفیتهایی که دارد می تواند پل ارتباطی برای ترانزیت و صادرات کالاهای کره ای به کشورهای آسیای میانه، ترکیه و اروپا باشد و در برقراری این ارتباط تمام تلاش خود را انجام می دهیم.

وی گفت: با حضور دانشجویان کره جنوبی در دانشگاههای مشهد زمینه خوبی برای ارتباط دانشگاهی و آموزشی بین دو کشور فراهم شود.

رییس دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در شمال و شرق کشور هم گفت: آمریکا ۴۰ سال کشور ما را تحریم کرد و این تحریمهای جدید هم یک موضوع جدیدی نیست و ترامپ هم یک عروسکی است که چند نفر گرداننده او هستند و بزودی نابود خواهد شد.

غلامعباس ارباب خالص به ظرفیتهای بالای خراسان رضوی اشاره کرد و افزود: این استان با توجه به آخرین نقطه در شمال شرق کشور و ارتباط با آسیای مرکزی و چین و وجود راه آهن و مسیر ترانزیت می تواند نقش چشمگیری در ارتباط و صادرات کالا در منطقه ایجاد کند و کالاهای این کشورها از طریق سه مرز مشترک در خراسان رضوی و یک مرز در گلستان به کشور ترکیه و اروپا صادر شود.

وی گفت: اماکن تاریخی، فرهنگی و گردشگری این استان آمادگی حضور گردشگران کره جنوبی را دارد.

 

 

به نقل از خبرگزاری صدا و سیما

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: