رئیس اداره علوم قرآنی آستان مقدس رضوی از اجرای روزانه 7 برنامه ترتیل‌خوانی قرآن کریم ویژه ایام ماه مبارک رمضان در حرم مطهر رضوی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، به نقل از آستان نیوز، حجت‌الاسلام مهدی شجاع گفت: به منظور بهره‌مندی زائران و مجاوران بارگاه قدسی رضوی از فیض تلاوت قرآن کریم در ماه پر خیر و برکت رمضان این اداره اقدام به برگزاری 7 محفل قرآنی در ساعات مختلف شبانه‌روز در این بارگاه مقدس و نورانی کرده تا زائران این بارگاه قدسی هر زمانی که اراده کنند بتوانند در این جلسات نورانی شرکت کنند.

رئیس اداره علوم قرآنی آستان مقدس رضوی تصریح کرد: نخستین محفل قرآنی روزانه حرم رضوی همه روزه نیم ساعت بعد از اذان صبح به افق مشهد در صحن انقلاب اسلامی حرم رضوی و جلسه دوم ترتیل‌خوانی از ساعت 11 تا 12 در رواق بزرگ امام خمینی(ره) برگزار می‌شود.

وی افزود: محفل ترتیل‌خوانی سوم بارگاه منور علی‌بن‌موسی‌الرضا(ع) همه روزه از ساعت 18 تا 19 در ایوان مقصوره مسجد گوهرشاد پذیرای زائران و مجاوران حرم رضوی است.

شجاع با اشاره به برگزاری محفل ترتیل خوانی ویژه بانوان زائر و مجاور، ادامه داد: رواق مبارکه حضرت زهرا(س) نیز همه روزه از ساعت 9:45 تا 12:15 میزبان محفل ترتیل‌خوانی خواهران است، این مراسم در روزهای جمعه همین ساعت در دارالقرآن الکریم حرم رضوی برگزار می‌شود.

رئیس اداره علوم قرآنی آستان قدس رضوی عنوان کرد: ترتیل‌خوانی و جزء خوانی کلام‌الله مجید از ساعت 9 تا 10 صبح در رواق دارالمرحمه و از ساعت 18 تا 19 در رواق غدیر از دیگر برنامه‌های قرآنی حرم رضوی در ایام ماه پر خیر و برکت رمضان است.

وی بیان کرد: محفل قرآنی «مهمانی خدا» ویژه نوجوانان زائر و مجاور بارگاه قدسی رضوی نیز همه روزه از ساعت 18 تا 19:15 در دارالقرآن الکریم حرم مطهر رضوی برگزار می‌شود.

شجاع با بیان اینکه مشهدالرضا(ع) مهد قاریان و حافظان قرآن کریم است، اظهار کرد: جلسات ترتیل‌خوانی حرم مطهر رضوی با حضور قاریان و حافظان برجسته و بین‌المللی قران کریم برگزار می‌شود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: