سفیر کره جنوبی گفت: ظرفیت‌های خراسان رضوی می‌تواند زمینه ساز تقویت بیش از پیش روابط میان دو کشور ایران و کره جنوبی باشد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، استاندار خراسان رضوی در دیدار یو جانگ هیان، سفیر کره جنوبی که در محل دفتر استاندار برگزار شد، با ابراز امیدواری برای تقویت روابط اقتصادی بین خراسان رضوی و استان های کره جنوبی افزود: در صورت آمادگی شرکت های کره ای برای مشارکت در اجرای پروژه های عمرانی یا سرمایه گذاری در حوزه های گردشگری؛ می توانیم بسترهای لازم را فراهم کنیم.

علیرضا رزم حسینی افزود:خراسان رضوی قطب گردشگری و زیارتی است به طوری که سالانه از 30میلیون زائر و گردشگر داخلی و خارجی میزبانی می کند.

وی گفت: در پیک پروازی روزانه 250پرواز خارجی از طریق فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد انجام می شود از این رو فرصت مناسبی برای سرمایه گذاری در حوزه گردشگری وجود دارد.

سفیر کره جنوبی در ایران هم در این دیدار، با ابراز خرسندی از سفر به مشهد و بازدید از چند منطقه گردشگری مانند آرامگاه ابوالقاسم فردوسی گفت: ظرفیت های خراسان رضوی می‌تواند زمینه ساز تقویت بیش از پیش روابط میان دو کشور ایران و کره جنوبی باشد.

یو جانگ هیان افزود: در حوزه گردشگری ظرفیت های بسیار خوبی برای توسعه همکاریها وجود دارد که این موضوع را با دولت مرکزی کره جنوبی در میان خواهم گذاشت تا زمینه تحقق آن فراهم شود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: