مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی گفت: ۸ درصد مجموع بودجه حوزه امداد و نجات به خراسان رضوی اختصاص می‌یابد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، سیدمجتبی احمدی ظهر امروز در نشست خبری خود با اصحاب رسانه اظهار داشت: در سیل نوروزی امسال با ابلاغ وزیر کشور به استاندار خراسان رضوی محموله‌های ارسالی جمعیت هلال احمر استان به همراه کمک‌های مردمی در 69 نوبت و با ارزش 59 میلیارد ریال ارسال شد که 44 محموله آن به گلستان، 20 محموله به لرستان و 5 محموله به خوزستان ارسال شد؛ همچنین در این سیل 27 میلیارد و 500 میلیون ریال کمک نقدی مردمی را داشتیم و مجموع کمک‌های نقدی و غیرنقدی ارسالی از خراسان رضوی به مناطق سیل‌زده کشور به ارزش 86 میلیارد و 500 میلیون ریال بود.

وی افزود: در سیل نوروزی امسال 167 پایگاه امدادی ثابت و موقت جمعیت هلال احمر خراسان رضوی فعال شد که با همراهی مردم و خیران‌نیک‌اندیش کمک قابل توجهی به هموطنان سیل‌زده شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی با بیان اینکه کمک‌های بشردوستانه این مجموعه با همکاری آستان قدس رضوی به ارزش 73 میلیارد ریال بود، خاطرنشان کرد: این کمک‌های بشردوستانه به استان‌های گلستان، لرستان، خوزستان و سیستان و بلوچستان ارسال شد که شامل چادر، پتو، موکت، ظروف یکبار مصرف و ست امداد و نجات بود و در این سیل‌ها تعداد 500 چادر نیز از چین به خراسان رضوی ارسال شد تا ضمن ذخیره‌سازی انبارها، مشکلی در بحث میزان چادرهای مورد نیاز نداشته باشیم.

احمدی تصریح کرد: در سال گذشته 1516 مورد حادثه و 365 هزار و 23 حادثه‌دیده داشتیم و در ایام نوروز امسال نیز خدمات‌رسانی ویژه را با توجه به وقوع سیل‌های نوروزی داشتیم و 200 خودروی فعال اداری و عملیاتی جمعیت هلال احمر خراسان رضوی در ادارات و پایگاه‌های امدادی سطح استان فعال است.

وی با بیان اینکه بودجه حوزه امداد و نجات مورد تصویب دولت و مجلس در سال 98، 700 میلیارد تومان بوده که 8 درصد آن با توجه به زائران میلیونی امام رضا(ع) به خراسان رضوی اختصاص می‌یابد، تاکید کرد: امیدواریم که با تخصیص به‌موقع این بودجه بتوانیم برترین، سریع‌ترین و باکیفیت‌ترین خدمات را ارائه کنیم؛ همچنین رقم 500 یورو‌ قرار بوده که از طرف یونیسف واریز شود که تاکنون رقمی از این بودجه تخصیص نیافته است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی بیان کرد: به مناسبت هفته هلال احمر از 12 تا 19 اردیبهشت ماه تخفیف 10 درصدی خدمات درمانی مراکز درمانی جمعیت هلال احمر خراسان رضوی اعمال شده و در این هفته 270 ویزیت و تحویل دارویی رایگان را در روستاهای کلات داشتیم.

احمدی گفت: در سیل استان مدیریت بسیارخوبی در بحث آمادگی، مقابله، هشدارها و حساسیت‌زایی داشتیم از ابتدای فروردین ماه تا دهم اردیبهشت‌ماه امسال 16 شهرستان استان درگیر سیل بودند و به 6 هزار و 55 نفر در 10 منطقه شهری و 105 منطقه روستایی امدادرسانی شد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: