استاندار خراسان رضوی گفت: باید برنامه ریزی های لازم برای تامین سوغات زائر از تولیدات داخلی انجام شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، علیرضا رزم حسینی چهارشنبه ظهر در کارگروه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان که در محل اتاق جلسات استانداری خراسان رضوی برگزار شد اظهار کرد: از طریق سرمایه گذاری حوزه گردشگری با کمترین هزینه می‌توان شغل ایجاد کرد و قابلیت‌های بسیار خوبی در این حوزه در استان وجود دارد.

وی افزود: استان به دلیل قابلیت‌های بسیار خوبی که در حوزه کشاورزی و صنعت دارد می‌تواند جشنواره‌هایی را به صورت سالانه برگزار کند لذا باید فهرستی از جشنواره‌هایی که می‌توانیم در استان انجام بدهیم ظرف یک ماه آینده به کارگروه آورده شود تا در تقویم اجرایی استان قرار بگیرد.

استاندار خراسان رضوی ادامه داد: صنعت گردشگری صنعت پول ساز، کم هزینه و پر اشتغال در همه جای دنیا است که در ایران کمتر به آن توجه شده است چرا که اگر در این حوزه سرمایه گذاری می‌کردیم اشتغال زایی بیشتری داشتیم.

وی گفت: دقیقاً مشخص نیست زائری که وارد مشهد می‌شود چه خریدی انجام می‌دهد باید بررسی شود چطور می‌توانیم سوغات مشهد را از تولیدات داخلی احیا و برای زائرین تأمین کنیم.

رزم حسینی تصریح کرد: به دلیل اهمیت اقتصاد زیارت، گردشگری، صنایع دستی و میراث فرهنگی لازم است که پیگیری‌های جدی تری از سوی مسئولان برای رفع مشکلات این حوزه صورت بگیرد در همین زمینه کارگروه گردشگری یکی از کارگروه‌های مهمی است که در آن همه مدیران اجرایی حضور دارند و می‌توان کارهای خوبی انجام داد.

وی بیان کرد: اماکن میراثی استان که قابلیت مرمت و بازسازی و بهره برداری دارند ظرف یک ماه آینده بعد از شناسایی در کارگروه میراث فرهنگی مطرح بشوند تا ما به عنوان فرصت‌های سرمایه گذاری جدید از طریق فراخوان ارائه شود.

استاندار خراسان رضوی تاکید کرد: مقرر شده اگر سرمایه گذاری ظرف ۱۰ روز نتوانست استعلامات لازم را برای سرمایه گذاری در حوزه گردشگری از دستگاه‌های مربوطه دریافت کند استعلام مربوطه به منزله جواب مثبت تلقی شود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: