نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی گفت: دین‌زدایی از مسائل سیاسی و اجتماعی سبب انحراف می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، آیت‌الله سیداحمد علم الهدی ظهر امروز در جلسه تفسیر قرآن در محل مهدیه مشهد اظهار داشت: ماه رمضان یک فرصت بزرگ در عرصه زندگی ماست که باید آن را مغتنم بشماریم.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: بعد از جریان جنگ احد تعدادی خدمت پیامبر(ص) آمده و فرمان از سوی خداوند متعال رسید که پیشنهاد کفار و منافقین نباید عملی شود و فرمانی که خداوند متعال به متابعت از وحی می‌دهد باید در دستور کار قرار گیرد. به پیامبر دستور به پیروی از وحی داده شده است و البته این مسئله برای پیامبر، تحصیل حاصل است زیرا ایشان فرستاده خداوند متعال هستند.

علم‌الهدی خاطرنشان کرد: این مسئله در حقیقت به منزله این است که از پیشنهاد کفار پیروی نشود و پیرو وحی پروردگار باش؛ نکته‌ای که وجود دارد این است که باید دو مطلب مورد توجه باشد؛ مطلب نخست اینکه ذات مقدس پروردگار با تمام خصوصیاتی که پیامبر(ص) دارد و بنده‌ای در مقام بندگی به پیامبر نمی‌رسد و ایشان نفر نخست عبودیت در عالم خلقت هستند اما ذات مقدس پروردگار زمانی که می‌خواهد به پیامبر(ص) دستوری بدهد با منطق توجیهی برخورد می‌کند و نه با اعمال قدرت.

امام جمعه مشهدمقدس با تصریح بر اینکه ضامن اجرای پیروی از وحی، حکمت خداوند متعال است اظهار داشت: عوامل و عناصر ناپاکی که در قدرت‌طلبی خود جوانان را فریب می‌دهند با همین ابزار بی‌توجیهی است؛ در اوایل پیروزی انقلاب اسلامی، مبارزه عمیقی با منافقان داشتیم و یکی از بچه‌های مسجد ما با وجود اینکه بسیار مستعد بود به منافقان پیوست و هر چه با وی بحث کردیم فایده نداشت و قبول نکرد بعد از مدتی برگشت و توبه کرد و شروع به حرف زدن علیه منافقان کرد.

علم‌الهدی تصریح کرد: وی ادله ما را قبول نمی‌کرد اما به گفته خودش یک قضیه سبب شد وی بازگردد؛ وی می‌گفت در برابر دستوراتی که اینها صادر می‌کردند من مسئله‌دار شدم و کسی را نیز پیدا نکردم که رجوع کرده و پاسخم را بگیرم و خواستم با کادر مرکزی تماس گرفتم که پاسخ سوالاتم را از آنها بگیرم.

وی گفت: بعد از مدتی از یکی از اعضای کادر مرکزی وقت گرفته و سوالاتم را مطرح کردم؛ سوالات را بی‌اعتنایی کرد و وقتی سوال بعدی را پرسیدم این فرد کادر مرکزی گفت نمی‌شود فقط سوال کنی بلکه اگر عضو سازمان هستی دیگر سوال و جواب فایده ندارد و باید پیچ و مهره مغزت در اختیار ما باشد و همین حرف سبب شد که من بازگردم زیرا نمی‌توانم پیچ و مهره مغزم را به غیرمعصوم بدهم و دنبال منطق توجیهی بودم.

عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: در تشکل‌ها و گروه‌های سیاسی نیز تلاش می‌شود با احساسات بر افراد مسلط شوند در حالی که خدای با این عظمت با پیامبرش که می‌خواهد سخن بگوید با منطق توجیهی سخن می‌گوید.

علم‌الهدی تاکید کرد: حکمت پروردگار نحوه تعامل و برخورد با دشمن را مشخص می‌کند و ضامن اجرای هر پیروی، این منطق توجیهی است یعنی انسان باید بداند فردی که به وی فرمان می‌دهد واقعا حکمتش از خود شخص بیشتر است یا خیر. دین زدایی از مسائل سیاسی و اجتماعی سبب انحراف می‌شود. عده‌ای می‌‌گویند با دشمن بسازیم و یا مذاکره کنیم و خواسته‌‌ها را صورت دهیم. نباید تحت تاثیر عملیات روانی دشمن قرار گرفت و باید روی پای خود ایستاد.

 

 

به نقل از تسنیم

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: