معاون اماکن متبرکه و امور زائران آستان قدس رضوی گفت: همزمان با دومین روز از ماه مبارک رمضان محموله اهدایی کمک‌های خدام رضوی با ارزشی بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال برای سیل‌زدگان استان لرستان ارسال شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، به نقل از آستان نیوز، سید خلیل منبتی با اشاره به اینکه اقلام اهدایی این محموله در قالب دو دستگاه تریلی و یک دستگاه خاور به مناطق سیل‌زده استان لرستان ارسال می‌شود اظهار داشت: این محموله شامل اقلام ضروری زندگی همچون فرش، لوازم منزل، پوشاک، مواد شوینده و بهداشتی، مواد غذایی و غیره است.

وی با بیان اینکه آستان قدس رضوی از ابتدای جاری شدن سیل در استان‌های کشور نسبت به ارسال کمک و نیروهای جهادی اقدام کرده است، تصریح کرد: علاوه ‌بر این محموله تاکنون، محموله‌های دیگری برای استان‌های سیل‌زده نظیر گلستان، خوزستان و لرستان از طرف معاونت اماکن متبرکه و امور زائران آستان قدس رضوی ارسال شده است لذا این اولین و آخرین محموله امدادرسانی نیست.

وی ابراز کرد: بنابر دستور تولیت آستان قدس رضوی و در راستای خدمت‌رسانی به هموطنان آسیب‌دیده از سیل اخیر، بخشی از افطاری سفره‌های اکرام رضوی به مناطق سیل‌زده کشور اختصاص یافته است.

منبتی در پایان از توزیع روزانه 1500 بسته افطاری در مساجد حاشیه شهر مشهد توسط آستان قدس رضوی خبر داد و گفت: بنابر برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در ایام ماه مبارک رمضان روزانه 2 هزار نفر از زائران و مجاوران حضرت رضا(ع) در میهمانسرای حرم مطهر رضوی از خوان با برکت حضرت رضا(ع) بهره‌مند می‌شوند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: