مدیر جهاد‌ کشاورزی تربت حیدریه از هجوم پروانه‌ها به دشت رخ این شهرستان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، محمد‌رضا عباس‌پور از هجوم پروانه‌ها به دشت رخ این شهرستان خبر داد و گفت: گونه‌های متنوعی از این نوع حشره حتی در معابر، جاده‌ها و محلات مسکونی شهر و روستای بخش رخ تربت حیدریه به وفور قابل مشاهده هستند، اما طی روزهای اخیر آسمان این منطقه را به صورت جمعی پر کرده‌اند.  

مدیر جهاد‌ کشاورزی تربت حیدریه با بیان اینکه این نوع از پروانه‌ها خطری برای مزارع کشاورزی ندارند، ادامه داد: پس از تحقیق و بررسی در خصوص انواع پروانه‌های حضور یافته در دشت رخ مشخص شد، این پروانه‌ها روزپَر هستند و هیچ‌گونه خطری برای انواع کشت مزارع کشاورزی دشت رخ ندارند.

وی تاکید کرد: این‌گونه پروانه‌ها معمولا از گیاهان پهن برگ مراتع تغذیه می‌کنند و در سال‌های پربارش که وضعیت رویش گیاهان در مراتع مطلوب است، جمعیت این حشرات زیاد می‌شوند که ممکن است در حالت طغیان بر باغات و محصولات کشاورزی خسارت وارد کنند.

عباس‌پور اظهار کرد: خوشبختانه در تربت حیدریه پایش لازم انجام و در صورت نیاز و رسیدن به استاندارد، مبارزه صورت می گیرد، این‌گونه پروانه‌ها معمولا از شهد گیاهان گل‌دار مراتع تغذیه می‌کنند و به علت عمر کوتاه خساراتی ندارند و اگر موردی رخ دهد که از آن سو خطری منافع کشاورزان را تهدید کند، حتما به سرعت به مردم اطلاع‌رسانی می‌شود تا کشاورزان آمادگی لازم را در آن خصوص داشته باشند.

 

 

به نقل از فارس

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: