کارشناس مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی گفت: در پی روند افزایشی دمای هوا بیشینه دمای هوا در مناطق گرمسیری استان فردا جمعه به بالاتر از 38 درجه می رسد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، غلامرضا ضیاء شهابی افزود: روند افزایش دمای هوا که از چند روز گذشته در خراسان رضوی آغاز شده است تا فردا ادامه دارد اما در روزهای شنبه و یکشنبه هفته آینده شاهد کاهش دما در استان خواهیم بود.

وی اضافه کرد: فردا بیشینه دمای هوای مشهد به 32 درجه سلسیوس خواهد رسید اما در روزهای شنبه و یکشنبه هفته آینده به میزان چند درجه کاهش می یابد.

کارشناس مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی گفت: بارشهای رگباری باران هم که از امروز آغاز شده است تا روز یکشنبه هفته آینده به ویژه در نوار شمالی و غربی استان خراسان رضوی همراه با رعد و برق ادامه خواهد یافت.

ضیاء شهابی افزود: در این مدت وزش باد به نسبت شدید همراه با پدیده گرد و خاک در نوار شرقی استان خراسان رضوی پیش بینی شده است.

وی ادامه داد: قوچان با کمینه دمای هوای 11 درجه سلسیوس و سرخس با بیشینه دمای هوای 36 درجه به ترتیب سردترین و گرمترین شهرستانهای خراسان رضوی طی 24 ساعت گذشته بوده اند.

او اضافه کرد: دراین مدت بیشترین شدت وزش باد در سبزوار با سرعت 72 کیلومتر در ساعت گزارش شده است.

 

 

به نقل از ایرنا

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: