براساس آمارها تعداد زیادی از دفاتر خدمات مسافرتی استان خراسان رضوی و مشهد در وضعیت کنونی درخواست تعدیل خودخواسته داشته‌اند و تعداد زیادی از شرکت‌ها هم با توجه به بالا رفتن هزینه‌های آنها تعدیل نیرو داشته‌اند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، یکی از بخش‌هایی که در سفر دارای اهمیت است؛ حمل و نقل بوده که یکی از اشکال آن هم حمل و نقل هوایی است که این روزها این بخش با مشکلات زیادی روبه‌رو است.

بالا رفتن قیمت بلیت هواپیما، کم شدن تعداد پروازها و وضعیت نامنظم آنها سبب شده که مردم با مشکلاتی روبه‌رو شده‌ و در همین زمینه خبرنگار ما در مشهد مقدس گفت‌وگویی با دبیر انجمن صنفی شرکت‌های خدمات هوایی سفر خراسان رضوی داشته که مشروح آن در زیر آمده است.

مجید فرقانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مشهدمقدس می‌گوید: با توجه به اینکه در ماه مبارک رمضان قرار داریم و تعداد مسافران کاهش یافته شرکت‌های هواپیمایی نیز تعداد پروازهای خود را کاهش داده‌اند که قیمت بلیت‌ها کاهش پیدا نکند.

دبیر انجمن صنفی دفاتر خدمات هوایی سفر خراسان رضوی ادامه می‌دهد: البته بنده موافق بالا رفتن قیمت نیستم اما به هر حال این مسئله یک علت است و علت دیگر آن هم این است که ما شاهد التهابات دوباره در نرخ ارز هستیم و قیمت‌ها سرسام آور بالا رفته‌اند و همه اینها سبب می‌شود که نرخ‌ها توسط شرکت‌های هواپیمایی بالا برود اما این صحیح نیست چراکه باید یک سطح و کف قیمتی وجود داشته باشد تا مسافر هم بتواند براساس آن برنامه‌ریزی کند.

فرقانی تأکید می‌کند: به شدت مخالف پرواز چارتری هستم؛ در اصل چارتر تعریف دیگری دارد و زمانی می‌تواند منطقی و درست باشد که برای یک تور و مسافرت گروهی برنامه‌ریزی شده باشد اما هم اکنون تقریبا تمام پروازهای ما به غیر از چند مسیر ویژه محدود چارتری هستند اصل اجرای بحث چارتر در کشور ما مشکل دارد.

وی خاطرنشان می‌کند: به هر حال در قانون هواپیمایی کشوری قید شده که شرکت‌های هواپیمایی مجاز هستند که تنها 20 درصد از ظرفیت خود را به پرواز چارتری اجاره بدهند اما حالا طوری شده که شرکت‌ها تقریبا همه ظرفیت خود را به صورت چارتر اجاره می‌دهند.

دبیر انجمن صنفی دفاتر خدمات هوایی سفر خراسان رضوی تأکید می‌کند: در این میان حقوق مصرف‌کننده زیر سوال می‌رود چراکه تعداد زیادی از مصرف‌کنندگان ما در زمان‌هایی از هواپیما استفاده می‌کنند که تنها امکان استفاده از هواپیما را داشته باشند و این مسئله سبب می‌شود که مردم نتوانند نیاز خود را رفع کنند.

فرقانی بیان می‌کند: شرکت‌های هواپیمایی می‌گویند که بین 50 تا 60 درصد هزینه‌های ما با ارز پرداخت می‌شود و با توجه به بالا رفتن قیمت ارز باید قیمت خدمات آنها بالا برود تا بتوانند به فعالیت‌های خود ادامه دهند.

وی در پاسخ به این پرسش که اگر هزینه‌های شرکت‌های هواپیمایی بالا است و آنها همه ورشکسته هستند به چه علت از ابتدای التهابات ارزی تا کنون چند شرکت هواپیمایی جدید فعالیت خود را آغاز کرده‌اند، تصریح می‌کند: این شرکت‌ها حدود یک تا 2 سال قبل از  التهابات ارزی فعالیت‌های خود برای راه‌اندازی شرکت از جمله تأمین هواپیما و تجهیزات فرودگاهی را انجام داده بودند اما راه‌اندازی رسمی آنها همزمان با التهابات ارزی بوده است.

دبیر انجمن صنفی دفاتر خدمات هوایی سفر خراسان رضوی ادامه می‌دهد: اما این حرف شما درست است این صنعت قاعدتا سوددهی دارد اما سود آنها همان سودهای پنهانی است که در مسئله پروازهای چارتری وجود دارد به عبارت دیگر شرکت‌ها به جای اینکه یک برنامه‌ریزی منطقی انجام دهند که هم بازار گردش داشته باشد و هم خودشان سود داشته باشند بلافاصله بعد از راه‌اندازی و افتتاح به سمت پروازهای چارتری می‌روند.

فرقانی خاطرنشان می‌کند: این نقصی بسیار بزرگ در سازمان هواپیمایی کشوری بوده و تمام مدیران سازمان هواپیمایی کشوری از همان ابتدای ورود به این سازمان ادعا می‌کردند که می‌خواهند پروازهای چارتری را ملغی کنند اما متأسفانه همه اینها در حرف بوده و تا کنون اجرا نشده است.

وی تصریح می‌کند: در پروازهای سیستمی ما یک نقص بزرگ وجود دارد و آن هم اینکه اکثرشان دولتی هستند و دست آنها در نوسان و بالا و پایین کردن قیمت کاملا بسته است و چون دولتی هستند و تصمیم‌گیری در آنها فرآیند دشواری دارد امکان انعطاف زیادی در آنها نیست.

دبیر انجمن صنفی دفاتر خدمات هوایی سفر خراسان رضوی بیان می‌کند: اما شرکت‌های خصوصی در این زمینه دست بازتری دارند و می‌توانند در ایام پیک، نرخ خود را پایین آورده و در ایام غیرپیک نرخ‌ها را بالاتر ببرند برای رفع این مورد باید شرکت‌های هواپیمایی به سرعت از اختیار بخش دولتی خارج شده و به دست بخش خصوصی سپره شود.

فرقانی با بیان اینکه تعدد شرکت‌های هواپیمایی به خودی خود بد نیست، عنوان می‌کند: این امر می‌تواند سبب به وجود آمدن رقابت شود اما متأسفانه در کشور ما هر چیزی را به شکلی اداره می‌کنیم که جمله سود یکطرفه را می‌بیند و به سمتی می‌روند که حقوق مصرف کننده زیر سوال برود.

وی تعداد آژانس هواپیمایی در مشهد مقدس را حدود 500 عدد اعلام کرده و می‌گوید: هم اکنون سازمان میراث فرهنگ و سازمان هواپیمایی کشوری هم مجوز صادر می‌کنند و اینکه سیاست آنها چیست را باید از خودشان پرسید اما تعداد زیادی از دفاتر در وضعیت کنونی درخواست تعدیل خودخواسته داشته‌اند و تعداد زیادی از شرکت‌ها هم با توجه به بالا رفتن هزینه‌های آنها تعدیل نیرو داشته‌اند؛ هم اکنون بین 30 تا 40 آژانس در مشهد مقدس به صورت شفاهی تمایل خود برای انصراف از فعالیت را ابراز کرده‌اند.

دبیر انجمن صنفی دفاتر خدمات هوایی سفر خراسان رضوی با بیان اینکه سایت‌های اینترنتی فروش بلیت هواپیمایی هم مزید بر علت برای تعطیلی دفاتر هواپیمایی در خراسان رضوی شده‌اند، تصریح می‌کند: علاوه بر اینکه این وبسایت‌ها مشکلاتی را برای آژانس‌ها به وجود آورده‌اند اکثر آنها به یک دفتر هواپیمایی ارتباط داشته باشند و تعداد زیادی از آنها قوانینی که باید را رعایت نمی‌کنند.

فرقانی بیان می‌کند: در هر حال ما در وضعیتی می‌توانیم منطقی حرف بزنیم که وضعیت اقتصادی مردم را رصد کنیم قاعدتا سفر در شرایط کنونی جزو اولویت‌های اول مردم نیست و اولویت اول مردم ارزاق عمومی است و اگر توان آن را داشته باشند مسافرت انجام می‌دهند تصور ندارم با ادامه این وضعیت تعداد زائران به مشهد افزایش داشته باشد.

وی خاطرنشان می‌کند: فقط در یک بخش ممکن است شاهد رشد تعداد زائران به مشهد مقدس باشیم و آن هم ورود زائران کشورهای همسایه مانند عراق است چرا که با توجه به اینکه ارزش پول ملی ما در برابر آنها کاهش زیادی داشته سفر به ایران برای آنها بسیار ارزان تمام شده و به همین علت رغبت زیادی به آمدن به ایران دارند.

 

 

 

به نقل از تسنیم

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: