رئیس انجمن داروسازان خراسان رضوی گفت: جانبازان این استان بخاطر عملکرد نامناسب بیمه دی در پرداخت مطالبات داروخانه ها، برای دریافت داروهایشان دچار مشکل شده اند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، دکتر علیرضا شهریاری افزود: ظرف ماههای گذشته پرداخت مطالبات داروخانه ها از سوی بیمه دی که بیمه گری جانبازان و بنیاد شهید را بر عهده دارد به موقع صورت نگرفته و این موضوع جانبازان و خانواده شهدا را برای تحویل داروهایشان با چالش مواجه ساخته است.

وی ادامه داد: بر این اساس ظرف شش ماه اخیر مطالبات داروخانه ها در خراسان رضوی از سوی بیمه دی پرداخت نشده و این در حالی است که در قالب این بیمه جانبازان و خانواده شهدا برای تحویل دارویشان هیچ پولی به داروخانه ها پرداخت نمی کنند.

رئیس انجمن داروسازان خراسان رضوی گفت: از سوی دیگر با توجه به مشکلات اقتصادی جاری، شرکتهای دارویی از داروخانه ها پول نقد مطالبه می کنند لذا داروخانه داران به دلیل هزینه های بالا و عدم پرداخت مطالباتشان نمی توانند پاسخگو باشند.

معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی هم به خبرنگار ایرنا دراین باره گفت: مشکلاتی در زمینه پرداخت مطالبات داروخانه ها از سوی بیمه دی وجود دارد که بخشی از این بدهی هفته پیش به داروخانه ها پرداخت شده است.

محمد غلامپور افزود: پیگیر پرداخت مطالبات داروخانه ها از سوی بیمه دی هستیم تا جانبازان و خانواده شهدا در تامین دارویشان با مشکل مواجه نباشند. این چالش بیشتر در شهرستانهای خراسان رضوی مشاهده می شود و جانبازان در مشهد تقریبا مشکلی از این بابت ندارند.

167 هزار جانبازان، ایثارگران و اعضای خانواده شهدا در خراسان رضوی زیر پوشش بیمه دی قرار دارند.

 

 

به نقل از ایرنا

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: