رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مشهد از برگزاری 170 رویداد عمومی، 11 نشست تخصصی و کرسی‌های تلاوت در چهاردهمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم مشهد خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، محمد جواد استادی با اشاره به اینکه چهاردهمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم از هفته گذشته در مشهد برگزار شده و تا دوشنبه هفته جاری ادامه دارد، گفت: براساس رویکرد اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی مبنی بر برگزاری مجموعه‌ای از رویدادهای متنوع در کنار برنامه‌های مناسبتی همچون نمایشگاه کتاب و جشنواره فیلم فجر، در این دوره از نمایشگاه قرآن نیز نزدیک به 170 رویداد عمومی و متنوع برای ارائه به مردم برنامه‌ریزی شده است.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مشهد با ابراز خرسندی نسیت به استقبال نسبتا خوب مردم از برگزری این رویدادها، اضافه کرد: این رویدادها متناسب با سنین، تحصبلات و مشاغل مردم در حال اجرا است.

وی یکی دیگر از برنامه‌ها را برگزاری 11 نشست تخصصی با حضور اندیشمندان مطرح خارجی و اساتید دانشگاه‌های مشهد و شهرهای مختلف کشور از جمله دانشگاه شهید بهشتی و پژوهشکده علوم انسانی دانست و متذکر شد: 3 نشست تخصصی با حضور اندیشمندان خارجی و مابقی با حضور اساتید مطرح داخلی برگزار می‌شود که میزان استقبال جامعه هدف از سطح پیش‌بینی شده نیز بیشتر بوده است.

استادی ادامه داد: در این نشست‌های تخصصی سعی شده از اندیشمندان و فعالان حوزه‌های علمیه کشورهای اسلامی نیز دعوت به عمل آید و محور این نشست‌ها نیز موضوعات مهمی همچون سبک زندگی است.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مشهد بیان کرد: با توجه به اینکه در ماه رمضان و ماه نزول قرآن هستیم و این کتاب آسمانی منبع مهم وحدت میان همه کشورهای اسلامی است، تلاش شده در چهاردهمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم مشهد موضوعاتی همچون پوشش اسلامی، غذاها و آدب و رسوم همراه با تولیدات و محصلات فرهنگی ملیت‌های اسلامی را نیز برای مردم به نمایش بگذاریم.

وی یکی از برنامه‌های مهم این نمایشگاه را برگزاری کرسی‌های تلاوت با حضور قاریان مطرح کشورهای اسلامی و ایران دانست و اضافه کرد: به طور کلی استقبال مردم از برنامه‌های این نمایشگاه نسبتا خوب بوده، اما در برخی روزها همچون پنج‌شنبه و جمعه گذشته حجم استقبال بیشتر از روزهای قبل بوده است.

 

 

 

به نقل از فارس

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: