خراسان رضوی به جذب سرمایه گذاران بیشتر برای خروج از جنگ اقتصادی نیاز دارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، سید احسان قاضی زاده هاشمی نماینده مردم فریمان و سرخس در مجلس شورای اسلامی در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه خراسان رضوی در مشهد گفت: این استان با جذب هر چه بیشتر سرمایه گذار، بهتر می‌تواند در خروج از شرایط سخت اقتصادی عمل کند.

وی ادامه داد: بخش بسیاری از اعتبارات مصوبات سال گذشته ریاست جمهوری به استان تخصیص نیافته است و این در حالی است که دیگر استان‌ها توانسته اند برای مصوبات خود تخصیص هم بگیرند.

قاضی زاده هاشمی افزود: رهبر معظم انقلاب بر اصلاح ساختار بودجه تاکید کرده اند، اما به غیر از مباحث کلی و ایده پردازی آنطور که باید اقدام عاجل در این زمینه صورت نگرفته است.

وی با اشاره به اینکه اصلاح ساختار بودجه از مهترین برنامه‌های مجلس شورای اسلامی طی ۲ ماه اینده است، گفت: با مصوبه مجلس و تایید رهبر معظم انقلاب، امسال سهم خوبی از اعتبارات صندوق توسعه ملی برای حوزه جهاد کشاورزی، آبیاری، منابع طبیعی، آبخیز داری، سد‌های مرزی و محیط زیست در نظر گرفته شده است.

نماینده مجلس افزود: سد شوریجه سرخس که مطالعه آن از سال ۷۴ آغاز شده است پیش از این، جزو پروژه‌های استانی بود که سالانه پنج تا ۱۰ میلیارد ریال اعتبار استانی به آن تخصیص می‌یافت، اما از وقتی که جزو پروژه‌های ملی قرار گرفته در نخستین گام هزار میلیارد ریال به آن اختصاص یافته است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: