معاون اجتماعی دادگستری استان گفت:دستگاه قضا در حوزه‌های مختلف حمایت و پشتیبانی را در دستور کار خود قرار داده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، قاضی سید امیر مرتضوی معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان رضوی در آئین افتتاح تصفیه خانه واحد صنعتی تولید کننده چرم که در شهرک صنعتی چرمشهر برگزار شد، گفت: مجموعه قضایی استان در خصوص حمایت از واحد‌های صنعتی پیشرو بوده و از سرمایه گذاری‌های مشروع در راستای رونق تولید که مد نظر مقام معظم رهبری (مدظله العالی) است پشتیبانی می‌کند تا شاهد اثرات مطلوب اقتصادی بیشتر در تمام مناطق باشیم.

وی تصریح کرد: در مسائل اقتصادی صنعتگران باید ابعاد مختلف واحد‌های صنعتی و تولیدی مدنظر قرار بگیرد و در این زمینه تلاش دوچندان شود و نیز الزامات توانمندسازی بخش خصوصی رعایت شود.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان رضوی گفت: در سال جاری و در راستای رشد و تولید و اشتغال، صیانت از سرمایه گذاری‌های قانونی در دستور کار بوده و تاکنون موجب رضایتمندی صاحبان صنایع شده و آثار مطلوبی داشته است.

قاضی مرتضوی افزود: در راستای سرمایه گذاری مشروع و رونق تولید در واحد‌های صنعتی و تولیدی در کنار آن‌ها قرار داریم و تمام موارد رصد می‌شود و هر دستگاهی که وظیفه خود را به درستی انجام ندهد، دستگاه قضایی به عنوان حامی صنعتگران وارد عمل خواهد شد و نخواهیم گذاشت تولید و اشتغال دچار مشکل شود.

وی با اشاره به شرایط اقتصادی، تصریح کرد: شهرک‌های صنعتی توانسته با اتخاذ تصمیم‌های به موقع و رعایت موازین قانونی، پویایی مطلوبی را ایجاد کند.

مسعود مهدی زاده مقدم مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی هم در این جلسه گفت: حمایت ها، هدایت‌ها و پشتیبانی همه جانبه استاندار محترم، دستگاه‌های اجرایی مرتبط و دستگاه قضایی استان از صاحبان صنایع باعث شده واحد‌های صنعتی و تولیدی در عرصه تولید با قدرت و اطمینان خاطر بهتر مشغول فعالیت باشند.

وی با بیان اینکه حمایت از تولید از اهداف اصلی این شرکت است، تصریح کرد: راه اندازی واحد‌های صنعتی و تولیدی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی با حمایت‌های مختلف و در بخش‌های زیرساختی ازجمله تأمین آب، برق، گاز و الزامات زیست محیطی به بهره برداری می‌رسند، زیرا محیط زیست نباید دچار مخاطره شود.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی گفت: تصفیه خانه فاضلاب واحد تولید کننده چرم در شهرک صنعتی چرمشهر با هزینه بیش از ۱۰ میلیارد ریال و ظرفیت ۲۵۰ مترمکعب در شبانه روز افتتاح و به بهره برداری رسید.

مهدی زاده مقدم با بیان اینکه واحد‌های صنعتی با توسعه خود باید تمام موارد از جمله مسائل زیست محیطی را رعایت کنند، افزود: با اجرای طرح‌های زیست محیطی واحد‌های صنعتی، بخش مهمی از آلایندگی‌های که برخی از واحد‌ها دارند کاهش می‌یابد و نیز صرفه جویی در مصرف آب و استفاده مجدد برای مصارف صنعتی به صورت مناسب انجام می‌شود.

وی تصریح کرد: تامین و تکمیل زیر ساخت‌های عمرانی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان برای احداث و راه اندازی واحد‌های صنعتی ضروری بوده و خوشبختانه زیرساخت‌های لازم برای صنعتگران در ۴۰ شهرک و ناحیه صنعتی آماده است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی با اشاره به جنگ اقتصادی، گفت: صنعتگران با شناخت دقیق از وضعیت بازار و شرایط اقتصادی، محصولاتی تولید می‌کنند که نه تنها با کیفیت بوده بلکه این محصولات در بازار‌های صادراتی عرضه می‌شود و این بسیار مطلوب است.

 

 

به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: