ـ مرحله استانی مسابقات قرآن اوقاف خراسان رضوی از ۱۵ تا ۱۸ مردادماه در شهرستان تربت‌حیدریه برگزار می‌شود.

 

به گزارش ثامن پرس به نقل از خبرگزاری مهر، معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی ظهر یکشنبه در نشستی خبری در شهرستان تربت‌جام با اشاره به برگزاری س‍ی و نهمین دوره مسابقات قرآن کریم اداره کل اوقاف خراسان رضوی اظهار کرد: مرحله استانی سی و نهمین دوره مسابقات قرآن کریم  اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی به میزبانی شهرستان تربت حیدریه این مسابقات از ۱۵ تا ۱۸ مردادماه برگزار می‌شود.

جمال ایزدی ادامه داد: این دوره از مسابقات از روز جمعه ۱۵ مرداد ماه آغاز می‌شود و مراسم افتتاحیه این مسابقات در بقعه بی‌بی حسنیه برگزار می‌شود.

معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی افزود: یکی از سیاست‌های اوقاف خراسان رضوی این است که هر سال مرحله استانی مسابقات قرآن را در یک شهرستان استان برگزار کنیم، سال گذشته قوچان میزبان این رقابت‌ها بود.

ایزدی با اشاره به برگزاری مرحله شهرستانی این مسابقات گفت: مرحله شهرستانی س‍ی و نهمین دوره مسابقات قرآن کریم اداره کل اوقاف خراسان رضوی تا ۳۱ تیرماه به طول انجامید و برترین‌ها به مرحله استانی راه یافتند.

وی افزود: پیش از برگزاری مسابقات، کارگاه آموزشی خواهران در روزه هشتم و برادران در نهم مرداد ماه در سه شهرستان مشهد، سبزوار و تربت حیدریه برگزار می شود.

معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی بیان کرد: اعلام نتایج نفرات برتر استانی یک روز پس از پایان مسابقات استانی انجام می شود و اعزام به مسابقات کشوری برادران در هفته آخر مهرماه و خواهران در هفته اول آبان ماه انجام می‌شود.

ایزدی با بیان اینکه در این دوره از مسابقات ۲۸ شهرستان استان حضور دارد، گفت: مجموعا ۴۷۲ نفر از شهرستان‌های استان در این مسابقات شرکت کردند که ۲۲۴ خواهر و ۲۴۸ برادر به مرحله استانی راه یافتند.

وی با اشاره به رشته‌های این مسابقات گفت: شرکت کنندگان در مرحله استانی در رشته‌های معارف، حفظ پنج جز، حفظ ۱۰ جزء، حفظ ۲۰ جزء، حفظ کل، ترتیل، قرائت اذان به رقابت می پردازند.

در این نشست همچنین فرماندار تربت حیدریه با بیان اینکه تربت‌حیدریه یکی‌ از شهرستان‌های فعال خراسان رضوی درعرصه‌های فرهنگی است، اظهار کرد: تلاش ما این است که میزبان شایسته‌ای برای مرحله استانی سی‌ونهمین دوره مسابقات قرآن اداره اوقاف خراسان رضوی باشیم.

حسن فتحی‌نیا ادامه داد: تربت حیدریه سهم ویژه‌ای در حوزه فعالیت‌های قرآنی در استان دارد و هزینه این فعالیت‌ از سوی واقفان قرآنی تامین می‌شود.

وی سازمان اوقاف را یکی از نهادهای موفق کشور دانست و گفت: خوشبختانه پس از انقلاب اهتمام ویژه‌ای در حوزه احیای وقف، پاسداری از موقوفات و مدیریت مطلوب آن وجود داشته است، امروز موقوفه‌خواری دیگر دیده نمی‌شود و موقوفات تصرف شده نیز احیا شده‌اند زیرا اطلاعات عمومی نسبت به وقف افزایش یافته است.

فرماندار تربت‌حیدریه خاطرنشان کرد:‌ بنا داریم به هر بهانه‌ای به سمت توسعه وقف و ایجاد موقوفات جدید اهتمام ورزیم زیرا این ظرفیت بزرگ، قابل توسعه است.

وی‌ با اشاره به برگزاری مرحله استانی مسابقات قرآن در تربت‌حیدریه گفت: به بهانه مرحله استانی مسابقات قرآن در تربت‌حیدریه تلاش می‌کنیم تا از ظرفیت تمامی فعالان و نخبگان قرانی استفاده شود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: