به گزارش ثامن پرس: چهارمین رویداد سفره ایرانی، فرهنگی گردشگری، در این رویداد، 9 داور شامل 3 داور ملی و 6 داور محلی از استان های خراسان رضوی، خراسان شمالی، خراسان جنوبی و سمنان به منظور معرفی غذاهای برتر در بخش های عرضه و مسابقه غذاهای سنتی و بومی به بررسی غذاهای ارایه شده می پردازند.

حمید رضا رنجبر، نصرالله پیشرو و ستایش فرجی، داوارن ملی و همچنین سید جواد غفوریان و محبوبه نخ فروش از خراسان رضوی؛ سید هادی فصیحی از خراسان شمالی، امیر حسین رجب پناه از خراسان جنوبی و اسماعیل صبوری و غلامحسین محمدی زاده از استان سمنان، داوران محلی چهارمین دوره این رویداد خواهند بود.

در یک بخش از مسابقه عرضه غذاهای سنتی و بومی، 3 غذا، 3 پیش غذا، 3 دسر و 3 دمنوش از هر استان از نگاه داوران و بر اساس آراء مردمی انتخاب خواهد شد.

در بخش دیگر مسابقه نیز به 3 نفر از سر آشپزهای حرفه ای رستوران‌ها و هتل های بزرگ مشهد و همچنین 4 نفر از برندگان مسابقه مردمی، جوایزی به رسم یاد بود اهدا خواهد شد.

هم‌چنین مسابقه‌ای برای آشپزهای استان‌های خراسان شمالی، خراسان جنوبی و استان سمنان برنامه‌ریزی شده است که هم‌زمان دوازده آشپز(از هر استان سه آشپز) در این مسابقه شرکت داده می‌شوند و با رأی هیأت داوران، یک آشپز به عنوان آشپز برتر  از هر استان انتخاب می‎‌شود.

طعم، مزه، سلامت بودن غذاها، سفره آرایی و تزیین، نوآوری، استفاده از ظروف سالم، زمان طبخ، میزان حرارت طبخ غذا، رعایت بهداشت، سرعت در ارایه و سرو، کیفیت مواد اولیه در طبخ غذا ها، از موارد مد نظر داوران برای امتیاز دهی عنوان شده است و بر همین اساس، غذاهای دارای بالاترین امتیاز و آشپزهای برتر انتخاب، معرفی و تجلیل خواهند شد.

لازم به یادآوری است، چهارمین رویداد سفره ایرانی، فرهنگ گردشگری به میزبانی استان خراسان رضوی و با مشارکت استان های خراسان شمالی، خراسان جنوبی و سمنان از پنجم تا هفتم آبان ماه در هتل میثاق مشهد برگزار می شود.

در این رویداد با اهمیت:

مسابقه غذای برتر در دو بخش منطقه ای و ویژه برگزار می شود.

به گزارش ستاد خبری چهارمین رویداد سفره ایرانی، فرهنگ گردشگری، در این رویداد 3 روزه، در بخش ویژه که بین سر آشپزهای حرفه ای رستوران ها و هتل های بزرگ مشهد برگزار می شود، آشپزها می توانند با 2 غذای اصلی سنتی و یک دسر در هر روز به رقابت بپردازند.

بدین ترتیب، در روز نخست این رویداد، بلدرچین شکم پر، مرصع پلو و شله زرد؛ در روز دوم، باقالی پلو با گوشت، فسنجان و خوراک سبزیجات و در روز آخر نیز ماهی شکم پر، خورش قیمه و ته چین گوشت، پخت خواهد شد و توسط هیئت داوران و نظرات مردمی، به 3 نفر از سرآشپزان برتر، جوایزی اهدا خواهد شد.

برگزاری مسابقه انتخاب غذا و دسر برتر در بخش منطقه ای، از جمله بخش های دیگر این رویداد به شمار می رود و قرار است شرکت کنندگان 4 منطقه اعلام شده، کیفیت غذاهای خود راطی 3 روز و در یک رقابت آشپزی محک بزنند و توانایی و استعداد آشپزی منظقه شان را نشان دهند.

در این مسابقه نیز پس از ارزیابی سفره ها و غذاهای آماده شده توسط داوران و مردم، بر اساس معیارهای انتخاب، به 4 نفر از برترین ها، جوایزی به رسم یاد بود اهدا خواهد شد.

لازم به یادآوری است، چهارمین رویدارد سفره ایرانی، فرهنگ گردشگری به میزبانی استان خراسان رضوی و با مشارکت استان های خراسان شمالی، خراسان جنوبی و سمنان از پنجم تا هفتم آبان ماه در هتل میثاق مشهد برگزار می شود و از هر استان شرکت کننده سه نوع غذا، سه نوع دسر، سه پیش غذا، سه نوشیدنی و سه دم نوش برای داوری انتخاب و یک غذای بومی،یک نوع دسر، یک پیش غذا، یک نوشیدنی و یک دم نوش به عنوان برترین ها معرفی خواهد شد.

 

 

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: