رئیس سازمان انتقال خون خراسان رضوی گفت : برای صادرات پلاسما از مشهد به آلمان با حضور کارشناسان این کشور موفق به دریافت تاییدیه شدیم و می‌توانیم صادرکننده پلاسما جهت دریافت داروهای ارزان‌تر باشیم.

به گزارش ثامن پرس به نقل از خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدس، محمد بخشی محبی در بازدید از سازمان انتقال خون خراسان رضوی اظهار داشت: طی بازدیدی که سال گذشته صورت گرفت از مشکلات بودجه‌ای این سازمان مطلع شدم که با پیگیری‌ها و جلساتی تشکیل شد و با کمک استانداری این مسئله تا حد زیادی حل شد.

وی افزود : در سال‌های گذشته واردات فرآورده‌های خونی به کشور را داشتیم و مشکلات فراوانی را برای هموطنان‌مان به وجود آورد این در حال است که فرآورده‌های خونی موجود در کشور به دلیل رعایت موازین اسلامی سالم‌تر از دیگر کشورها است و دادستانی آماده هرگونه کمک به سازمان انتقال خون استان درباره تولید خون است.

اسلامی رئیس سازمان انتقال خون خراسان رضوی نیز در این بازدید حضور داشت اظهار داشت: سازمان انتقال خون سیستمی بین المللی داشته و ما برای صادرات پلاسما از مشهد به آلمان با حضور کارشناسان این کشور موفق به دریافت تاییدیه شدیم و می‌توانیم صادرکننده پلاسما جهت دریافت داروهای ارزان‌تر باشیم.

وی گفت: با حمایت‌های دادستانی و استانداری موفق به دریافت تاییدیه شدیم  و با توجه به مشکلات بودجه‌ای کارکنان این سازمان وضعیت زندگی مناسبی ندارند و این در حالی است که 35 درصد دریافت خون در ساعات اضافه کاری کارکنان صورت می‌گیرد که به دلیل کاهش انگیزه آنان ممکن است کاهش یابد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: