مسئول سازمان دهی ستاد مرکزی کانون جهادی صراط الحمید بهداشتی گفت: تفاوت اردوی امسال با سال های گذشته این است که امسال تمرکز ما بر روی حاشیه شهر مشهد است.

عضو کانون جهادی صراط الحمید درباره اردوی جهادی بهداشتی درمانی حاشیه شهر مشهد گفت: این اردو سالیانه توسط این کانون که زیر نظر بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد است برگزار می شود. طرح اردوی امسال نسبت به سال های قبل تفاوت هایی دارد.

حبیب قادری تمرکز بر حاشیه شهر را اولین تفاوت بیان کرد و اظهار داشت: به دلیل فقر فرهنگی و اقتصادی مردم حاشیه شهر، مسئله هدف از مناطق روستایی به حاشیه شهر متمرکز شده است.

دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی مشهد ادامه داد: تفاوت دیگر در طول مدت برگزاری اردو است. مدت اردوی امسال 30 روزه و در سه فاز 10 روزه برگزار می شود.

مسئول ثبت نام اردوی جهادی تصریح کرد: 10 روز اول همان روال اردوهای سال های گذتشته است که دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی مشهد خدمات می دهند. برای دو 10 روز دیگر به دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور فراخوان دادیم تا نیروهایی که آمادگی دارند به مشهد اعزام شوند.

عضو کانون جهادی در رابطه با نحوه فعالیت جهادگران گفت: فاز اول به پایش و غربالگری، محاسبه قد و وزن و بهداشت عمومی افراد و فاز نهایی به دندانپزشکی، بینایی سنجی اختصاص دارد.

وی درباره تعداد ثبت نام کنندگان اظهار داشت: سامانه ثبت نام الکترونیکی در حال آماده سازی است و ان شاءالله تا اخر هفته افراد می توانند اینترنتی ثبت نام نمایند. تعداد افرادی که به صورت پیامکی ثبت نام کرده اند، 45 نفر آقا و خانم از دانشگاه علوم پزشکی مشهد می باشند.

دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی گفت: ما 10 دهک منطقه ای را در نظر گرفته ایم. مناطقی مانند آبرود، آبروان، نوده، شهرک شهید رجایی و ... را شناسایی کرده ایم. تعداد مناطقی که بتوانیم نیرو بفرستیم به به تعداد افراد ثبت نام کننده بستگی دارد. ان شاءالله که بتوانیم هر 10 منطقه را پوشش دهیم. با توجه به بررسی های انجام شده حدود 1200 نفر در حاشیه شهر هستند.

مسئول ثبت نام اردوی جهادی سابقه کانون جهادی را نزدیک به یک دهه عنوان کرد و اظهاد داشت: در سال های قبل دانشگاه علوم پزشکی گروه های 70-80 نفره به روستاهای اطراف فرستاده و بر روی بهداشت و فرهنگ تمرکز داشته است ولی امسال برای اولین بار حاشیه شهر را پوشش می دهد و تمرکز بر روی بهداشت و درمان است.

وی در پایان ضمن تقدیر و تشکر از حوزه ریاست دانشگاه علوم پزشکی مشهد و ناحیه بسیج دانشجویی خراسان رضوی گفت: این نهادها با توجه به مشکلات بسیاری که وجود داشت، همکاری بسیار خوب و سازنده ای با ما داشتند.

اردوی جهادی بهداشتی درمانی حاشیه شهر مشهد

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: