#رسانه_انقلابی ابزاری برای اعلام نظرات مدیران، گزارش کارهای رپرتاژی و یا حداکثر سرگرم سازی های موقت مرسوم نیست. رسانه، در نظام سیاسی اسلام، تکلیف بزرگی برای #کارآمدی_نظام بر دوش خود دارد و موظف است که متناسب با این تکلیف #وسعت_وجودی خود را نیز گسترش دهد.

 

دکتر سعید شعرباف تبریزی- عضو شورای مرکزی مجمع مطالبه مردمی مشهد مقدس

  • آبرسانی با لوله های معیوب!

باغبان، برای رشد گیاهان باغ، باید آب سالم و صافی را به اندازه کافی و در زمان کافی به محل مصرف برساند. می دانیم که رشد و بالندگی گیاه، قطعا با منبع آبی که آغشته به انواع املاح مضر و احیانا آلودگی های خطرناک باشد، اتفاق نخواهد افتاد، همانطور که با دیر رساندن و یا نامتناسب بودن حجم آب با نیازهای واقعی مصرف کننده نیز رشدی اتفاق نمی افتد. اما یک سوال؟ واقعیت شرایط ما (مثلا در سیستم کشاورزی امروز) به کدام یک از این دو فرض نزدیکتر است؟ #تولید_کم_و_آلوده یا #مصرف_نادرست و نامتوازن؟ کمی تامل بفرمایید... به نظر می رسد اشکال اصلی در جای دیگر باشد.

تصور کنید که از یک منبع زلال و پرحجم آب، پس از شناخت دقیق مشخصات و نیازهای مصرف کننده و تواتر زمانی درست در آبرسانی، بخواهیم مکانیزمی را برای #توزیع آب از محل تولید به مصرف طراحی کنیم، اما با لوله های معیوب!  سیستم توزیعی که گنجایش دریافت حجم قابل قبولی از آب را از منبع تولید ندارد، انواع و اقسام تلفات را به تولید وارد می کند، منبعی برای ورود بسیاری از آلودگی ها و ناخالصی ها است و  حتی به درستی نیز نمی تواند همان میزان آبی که به انتهای خط رسیده را  نیز به درستی تحویل مصرف کننده بدهد. نتیجه کاملا مشخص است!

 

  • بنویسید #رهبری_ خواص_مردم  بخوانید #تولید_توزیع_مصرف

در سی و پنج سال گذشته، برای رفع بسیاری از مسائل و مشکلات واقعی و عینی کشور و یا برای بالفعل کردن بسیاری از فرصت های نظام، راه حل های  فاخر، عمیق و کاملا عملیاتی طراحی شده و بسیاری از آنها، امتحان خود را نیز در عمل پس داده اند. تقریبا در هر مصداقی از #آرمانهای_انقلاب که تامل بشود راه حل ها و تجارب #واقع_بینانه ای وجود دارد که می تواند راه حل بسیاری از مشکلات امروز ما هم به حساب بیاید. از مدلهای عملیاتی توجه به اقتصاد مقاومتی تا تجارب وسیع #خواص_انقلاب در مبارزه با بیکاری، مشکلات فرهنگی و دهها مساله ریز و درشت دیگر..قطعا در بسیاری از موارد و مصادیق، نیاز به #تولید_نظریه و #تولید_راهکار داریم، اما شواهد نشان می دهد که تجارب وسیع تولید فکر و عمل در سالیان گذشته، یک نقطه قوت جدی برای نظام به حساب می آید. از همه این تجارب هم که بگذریم، حضور یک #ره_بر حکیم، مساله شناس و #کار_شناس در راس #سیستم_تولیدی_نظام سبب شده که حتی در ریزترین مصادیق عملیاتی نیز، (که این میزان از ورود، اصلا از وظایف رهبری در نظام جمهوری اسلامی به حساب نمی آید و متاسفانه از کم کاری خواص نشات گرفته است و ریشه شناسی آن مجال مفصلی را می طلبد)، راه حل های دقیق و آماده ای پیش روی مجریان قرار داشته باشد. راه حل هایی که مشابه همان آب زلال پر حجم، اگر بدرستی و با یک طراحی مناسب به مردم که مصرف کننده نهایی هستند برسد، #حیات_طیبه را برای همگان رقم خواهد زد..اما افسوس و صد افسوس که همان #لوله_های_معیوب اینجا نیز مشکل اصلی به حساب می آیند.   

 

 

 

  • #شبکه_توزیع خواص، شرط اجرایی شدن #اسلام_انقلابی

در طراحی #نظام_سیاسی_اسلام، خواص و نخبگان به مثابه یک سیستم توزیع، باید از یک طرف با منبع تولیدی (#امامت)، ارتباط وسیع، کامل و حداکثری داشته باشند، بتوانند تا حد ممکن حجم و گنجایش خود را برای دریافت حداکثر معنا و عمل از این منبع افزایش دهند، بصورت فردی و شبکه ای، نظامی را برای تلف نشدن و از بین نرفتن این حجم از منابع ناب و زلال اسلامی طراحی کنند و از طرف دیگر، ارتباط مستحکم خود را با طرف مصرف (#امت)، همواره حفظ و ارتقا دهند.  #خواص_انقلابی، با ارتباط دو طرفه و مستحکم با هر دو سمت تولید و مصرف، وظیفه دارند تا توزیع درست را بر عهده گیرند و قاعدتا برای این توزیع نیاز جدی به #تبیین ، #تفسیر و #ساده_سازی آرمانهای انقلاب، توسط آنها وجود دارد، درست مثل یک شبکه مویرگی توزیع آب که از یک منبع پر حجم و مرکزی، آب را به تمام نقاط دور و نزدیک یک باغ می رساند، شبکه ای از صدها و هزاران شاهراه توزیعی کوچک و بزرگ که همه و همه یک وظیفه را دارند...توزیع درست و  به هنگام..#خواص_انقلابی در طول صدها سال تاریخ تشیع نیز با همین مکانیزم و شبکه، #اسلام_انقلابی را در رگهای کوچک و بزرگ جوامع اسلامی جاری کردند و آن را به اینجا رساندند...

 

  • #رسانه_انقلابی رکن اصلی حل مساله استنه فقط #رکن_دموکراسی

شبکه ای از خواص (بخوانید شبکه ای از رسانه ها) که بتوانند بدرستی نقش تبیینی و تفسیری خود را در #جمهوری_اسلامی ایفا کنند، جزو نیازهای حیاتی و فوری ما بوده و هست. #رسانه_انقلابی ابزاری برای اعلام نظرات مدیران، گزارش کارهای رپرتاژی و یا حداکثر سرگرم سازی های موقت مرسوم نیست. رسانه، در نظام سیاسی اسلام، تکلیف بزرگی برای #کارآمدی_نظام بر دوش خود دارد و موظف است که متناسب با این تکلیف #وسعت_وجودی خود را نیز گسترش دهد. خداوند این #وسعت را به کسانی می دهد که با #جهاد_کبیر و با #توکل، تنها از او می ترسند و از هر چه غیر از اوست ابایی ندارند...

الذین یبلغون رسالات الله و یخشونه و لا یخشون احدا الا الله

 

توجه: رسم الخط این یادداشت توسط نویسنده ایجاد شده است و ثامن پرس تغییری در آن ایجاد نکرده است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: