در مواجهه با هرگونه سازشکاری و ولنگاری در بخشهای مختلف تکیه نظام بر اقدامات غیرتمندانه و فداکارانه دستگاه قضایی است .

به گزارش ثامن پرس، نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی و امام جمعه مشهد در گردهمایی بزرگ قضات خراسان رضوی با اشاره به اینکه رسالت اصلی دستگاه قضایی اقامه حدود الهی در جامعه است گفت: رسالت اصلی نظام قضایی قبل از فصل خصومت اقامه حدود الهی در جامعه است و ماهیت ارزشی نظام اسلامی بستگی به اجرای حدود الهی و اجرای عدالت در جامعه دارد و جریان حاکم بر دستگاه قضایی در این زمینه سردمدار است.

آیت ا... علم الهدی با اشاره به جایگاه رفیع دستگاه قضایی گفت: در مواجهه با هرگونه سازشکاری و ولنگاری در بخشهای مختلف تکیه نظام بر اقدامات غیرتمندانه و فداکارانه دستگاه قضایی است و این اقدامات مبتنی بر آیات قرآن کریم است در حالیکه برخی از این اقدامات تا مرز خطرات جانی پیش می رود و مردم نیز به این حرکت امیدوارند.

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی افزود: ایستادگی در برابر ناهنجاریها و ضدارزشها مقام بسیار بالایی دارد و مقام آن حتی بالاتر از مجاهده با جان و مال است چه آنکه با آبروی خود مجاهده می کند.

امام جمعه مشهد گفت: هم اکنون شاهد قاطعیت خوبی در دستگاه قضایی هستیم و در جریان عظیم حرکت نظام اصیل اسلامی شاهد نمایش عدم تردید مبتنی بر باورمندی در دستگاه قضایی هستیم و بر همین اساس ما مدعی هستیم که به دنبال تحقق مدینه فاضله نبوی می باشیم و در چنین نظامی باید با هرگونه ولنگاری فرهنگی با قاطعیت برخورد شود تا از بدبینی به نظام مقدس اسلامی پیشگیری شود.

عضو مجلس خبرگان رهبری خاطر نشان کرد: برای نمایش مدینه فاضله پیامبر اکرم (ص) نیازمند مجاهده باورمندانه هستیم که این مهم بحمدا... با حضور قضات عادل توسط دستگاه قضایی در حال تحقق است.

آیت ا... علم الهدی با اشاره به اقدامات گزارش شده توسط دستگاه قضایی خراسان رضوی گفت: از مجموعه فعالیتهای شجاعانه مدیریت قضایی استان و دادستان مشهد و سایر مسئولین تشکر می کنیم و اقدامات شجاعانه دادستان مشهد در سایه مدیریت قاطع رئیس کل دادگستری استان به انجام رسیده که جای تشکر دارد.

امام جمعه مشهد خاطر نشان کرد: حفظ حرمت امام رضا (ع) یکی از دستاوردهای بزرگ و ارزشمند مدیریت قضایی استان خراسان رضوی در مدت اخیر بوده است که بحمدا... در این مدت شاهد بودیم که این اقدامات موجب شده که این حریم مطهر از آلودگی های فرهنگی و اخلاقی و ولنگاری دور باشد.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی خاطر نشان کرد: برخی جریان های اقتصادی در استان وجود دارند که به دنبال بهره برداری های اقتصادی خود هستند اما باید گفت تمامی فعالیت ها باید مبتنی بر توانائیها و استعدادهای استانی باشد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: