در مراسمی با حضور استاندار و رئیس سازمان حج و زیارت کشور ، جواد شاد به سرپرستی جدید مدیریت حج و زیارت خراسان رضوی منصوب شد.

در این مراسم علیرضا رشیدیان با اشاره به کارشکنی عربستان سعودی در پذیرش زائران ایرانی، اظهار امیدواری کرد: هرچه زودتر زمینه اعزام عزتمندانه و برگزاری حج ابراهیمی و انقلابی فراهم شود.

وی وجود مضجع شریف رضوی در مشهد مقدس را عظیم‌ترین ظرفیت فرهنگی کشور توصیف کرد و افزود: به برکت بارگاه منور حضرت ثامن‌الحجج(ع) سالانه پذیرای بیش از 27 میلیون زائر داخلی و خارجی هستیم.

استاندار خراسان رضوی با تأکید بر آمادگی استان برای پذیرایی از زائران خارجی گفت: باید به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی شود که طرح مبدأ تا مبدأ برای این افراد اجرایی شود و برای تشرف به صورت گروهی برنامه‌ریزی کنند.

رشیدیان خاطرنشان کرد: تمهیدات لازم برای اعزام زائران به عتبات عالیات، پیاده‌روی بزرگ اربعین، پذیرایی از زائران پیاده دهه آخر صفر و موضوعات مرتبط، از هم‌اکنون باید اتخاذ شود.

در این مراسم سعید اوحدی، رئیس سازمان حج و زیارت کشور ضمن تقدیر از خدمات اثربخش مدیریت سابق حج و زیارت خراسان رضوی، گفت: این مجموعه به صورت جهادی در راستای اهداف سازمان و سیاست‌های مدیریت استان تلاش خواهد کرد.

مسعود مجردی ازاین‌پس به‌عنوان مدیر امور زائران، زیرمجموعه معاونت امداد مستضعفان آستان قدس رضوی فعالیت می‌کند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: