یک کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به اینکه هدف شرکت‌های خارجی در حمایت از کارآفرینان نخبه ایرانی در حوزه تکنولوژی افزایش مصرف‌گرایی در جامعه است، این حمایت را نوع پیچیده‌ای از نفوذ دشمن در کشور برشمرد و نسبت به آن هشدار داد.

به گزارش ثامن پرس؛ناصر قره‌باغی عصر امروز در نشست نقد و بررسی مستند «شب‌نامه» در سالن اجتماعات موسسه قدس با اشاره به اینکه نفوذ ابعاد مختلفی دارد اظهار داشت: دشمن تلاش می‌کند در سه بخش فرهنگ‌سازی، نهادسازی و شبکه‌سازی به کشور ما نفوذ پیداکرده و با تغییر رفتار، افکار و سبک زندگی مردم به‌ویژه جوانان، به ایران نفوذ پیدا کند.

وی با تأکید بر اینکه هدف کشورهای خارجی از حمایت کارآفرینان نخبه ایرانی در حوزه تکنولوژی بی‌تردید افزایش مصرف‌گرایی و جلوگیری از پیشرفت‌های مختلف کشور همراه با از بین بردن اقتصاد پویا در ایران است یادآور شد: این حمایت، شیوه‌ای پیچیده از نفوذ دشمن است که با تغییر افکار کارآفرینان نخبه ایرانی تلاش می‌کند به جنگ نرم خود ادامه دهد.

این کارشناس مسائل سیاسی افزود: تحلیل اهمیت استارتاپ‌های ایرانی (کارآفرینان) از سوی آمریکا بسیار پیچیده است و این امر سبب شده تا پذیرش حمایت کشورهای خارجی از کارآفرینان نخبه بسیار سخت باشد.

قره‌باغی با بیان اینکه در قرآن کریم به پنهان ماندن شیطان بزرگ و شیوه‌های گمراه کردن انسان بسیار تأکید شده است گفت: شاید در ظاهر حمایت شرکت‌های خارجی از کارآفرینان ایرانی دارای منافع قابل‌توجهی باشد اما در عمق این حمایت با شیطان بزرگی روبه‌رو می‌شویم که بدون دیده شدن، شیوه‌های بسیاری را برای عملی کردن نقشه‌هایش در نظر گرفته است.

وی اضافه کرد: ایران به‌هیچ‌وجه با فعالیت کارآفرینان نخبه مخالفتی ندارد اما در اینجا سؤالی که مطرح می‌شود این است که آیا کشورهای خارجی به‌دنبال پیشرفت ایران هستند که برای رسیدن به آن، تنها از کارآفرینان حوزه تکنولوژی و فناوری کشور حمایت می‌کنند؟

این کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به اینکه دشمن برای اینکه ایران را از یک کشور انقلابی به معمولی تبدیل کند، نیازمند استراتژی دقیقی است ادامه داد: با توجه به اینکه یکی از نتایج مهم فعالیت کارآفرینان در هر منطقه‌ای وابسته به بسترسازی شرایط مناسب برای افزایش حضور جوانان در حوزه‌های علوم پایه و انسانی است، ما شاهد علاقه‌مندی بیشتر جوانان به رشته‌های غیر از علوم پایه و انسانی در کشور هستیم.

قره‌باغی دو محور اقتصاد و فرهنگ را از جمله مهم‌ترین اهداف پیشرفت علوم در کشور برشمرد و افزود: چرا در کشور باوجود تعداد زیادی شهید در حوزه فرهنگ علم همچون شهدای انرژی هسته‌ای، هیچ شهیدی در حوزه اقتصاد علم در ایران وجود ندارد؟

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: