با گذشت بیش از 20 روز از تاریخ وعده داده شده توسط رئیس مرکز آمار این مساله توسط مسئولین پیگیری نشده است وعده ی مسئولین برای مردم تحقق پیدا نکرده است.

به گزارش ثامن پرس، یکی از وعده هایی که در سرشماری اینترنتی به مردم داده شده، اعطای 2 گیگ اینترنت رایگان به مردم توسط اپراتور های اینترنت پرسرعت به گونه ای که از همان ابتدا طبق اعلام مسئولین اعلام شد که پس از اتمام شرکت مردم در سرشماری اینترنتی و مهلت تعیین شده به مردم 2 گیگ اینترنت تعلق خواهد گرفت. اما پس از چندین روز که از پایان سرشماری اینترنتی می گذرد و حتی سرشماری خانه به خانه نیز در اواسط کار آن به سر می برد خبری از اعطای این دو گیگ اینترنت به مردم نیست.

بر اساس وعده مسئولان مرکز آمار ایران اهدای ۲ گیگابایت اینترنت رایگان به شرکت کنندگان در سرشماری اینترنتی ۱۳۹۵ از روز شنبه ۲۴ مهرماه آغاز می‌شود.

رئیس مرکز آمار ایران در نشست خبری اعلام کرده بود، طبق توافقی که بین مرکز آمار ایران و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات انجام شده، همه کسانی که در سرشماری اینترنتی مشارکت کرده اند از 2 گیگابایت اینترنت رایگان بهره‌مند می شوند.

از روز شنبه 24 مهرماه ثبت نام کنندگان  می‌توانند با وارد کردن کد آماری 12 رقمی که پس از تکمیل اطلاعات سرشماری به آنها تعلق گرفته است و همچنین تعداد اعضای ثبت نام شده خانوار خود، به تارنمای اپراتورهای تلفن همراه وارد شوند.

لازم به ذکر است این اطلاعات در بانک اطلاعاتی مرکز آمار ایران کنترل و تایید آن به اپراتور ارسال می‌شود. سپس از طریق پیام رسان 300000 به همه کسانی که این فرم را پر کنند برای دریافت اینترنت رایگان اطلاع رسانی می شود.

گفتنی است به افرادی که برای چند خانوار فرمهای سرشماری اینترنتی را پر کرده اند، حداکثر تا 10گیگا بایت اینترنت رایگان تعلق می‌گیرد. 

اما با گذشت بیش از 20 روز از تاریخ وعده داده شده توسط رئیس مرکز آمار این مساله توسط مسئولین پیگیری نشده است وعده ی مسئولین برای مردم تحقق پیدا نکرده است.

هیچ بخش نامه ای صادر نشده!

شریفی فر رئیس امور مشترکان همراه اول شرکت مخابرات خراسان رضوی نیز در این زمینه با اشاره به این که دستور العملی درباره اعطای 2 گیگ اینترنت رایگان به همراه اول ارسال نشده است می گوید: چند روز پیش این موضوع را پیگیری کردم که یکی از مسئولان در این رابطه اعلام کرد دستورالعملی در زمینه اختصاص 2 گیگابایت حجم اینترنت، در ازای شرکت افراد در سرشماری نفوس و مسکن صادر نشده است.

وی می افزاید: ما احتمال می دهیم قرار بوده است در این راستا توافقی بین مرکز آمار ایران و همراه اول انجام بگیرد که این موضوع عملی نشده است.رئیس امور مشترکان همراه اول شرکت مخابرات استان تصریح می کند: حتی در این رابطه دوستان ما در تهران به طور دقیق در جریان ماجرا نبودند و درحال انجام استعلامات مربوطه هستند. همچنین بخشنامه ای هم به ما در استان ابلاغ نشده است و در صورتی هم که این موضوع اجرایی شود تهران مستقیم اقدام خواهد کرد. ماهم هرگونه توافقی را به سرعت  اطلاع رسانی خواهیم کرد.

نائبیان معاون تجاری شرکت مخابرات استان نیز درباره موضوع اعطای 2 گیگ اینترنت رایگان به مشترکان اینترنت مخابرات می گوید: در رابطه با موضوعی که اعلام کردید هنوز هیچ بخشنامه ای به دست ما نرسیده است.

در ادامه به سراغ مسئول روابط عمومی ایرانسل در خراسان رضوی می رویم. پس از این که گلایه های مردم  را در این زمینه با شیرزادی در میان می گذاریم او از ما می خواهد جزئیات گلایه ها را برای او ارسال کنیم تا پاسخ را برای ما بفرستد. با وجود ارسال جزئیات پاسخی از سوی روابط عمومی ایرانسل ارسال نشد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: