بازنده انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا که امروز سه شنبه 8 نوامبر در حال برگزاری است این افتخار را خواهد داشت که عکسش در یک موزه کوچک کاملا ویژه که در ایالت کانزاس واقع شده است، نصب شود.

به گزارش ثامن پرس؛ به نقل از تایم، بدون تردید در پایان این رای گیری تاریخی آمریکایی ها ، فرد پیروز این افتخار را خواهد داشت که در 4 سال آینده اتاق بیضی کاخ سفید را اشغال کند اما در عین حال، یک بازنده هم وجود خواهد داشت که به جای کاخ سفید ، عکسش در موزه ( آنها نیز کاندیدا بوده اند) در شهر نورتون ایالت کانزاس نصب می شود.

به عبارت دیگر در «موزه بازنده ها » محلی مشهور در تاریخ سیاسی آمریکا، نام و عکس فردی که در انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده ثبت خواهد شد.

لی آن شیرر مسئول این موزه می گوید: هر 4 سال در گالری موزه عکس جدیدی نصب شده و به مجموعه پرتره های افرادی که مدعی حضور در کاخ سفید بودند، افزوده می شود. این کار برای تحقیر آنها انجام نمی شود بلکه برای تقدیر از این افراد است. هیچکس فردی که در مقام دوم جای می گیرد را دوست ندارد اما ما به افرادی که تلاششان را برای رسیدن به کاخ سفید انجام داده اند ، تحسین می کنیم.

به این ترتیب ، روی دیوارها یک سری پرتره های سیاه و سفید از نامزدهای ناکام در انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا براساس نظم تاریخی مشاهده می شوند. مجموعه این موزه در حال حاضر شامل 60 پرتره است.

شیرر می افزاید: این موزه به محلی توریستی تبدیل شده که موجب جذب افراد از سراسر آمریکا و حتی از کشورهای خارجی به ویژه آلمان می شود.

فعلا، دو پرتره آخر گالری به ترتیب متعلق به جان مک کین و میت رامنی هستند که هر دو برابر باراک اوباما در 2008 و 2012 شکست خوردند. شیرر مسئول موزه امیدوار است که پرتره بعدی متعلق به هیلاری کلینتون باشد زیرا نه تنها وی طرفدار ترامپ است بلکه یادآور می شود که ایالت کانزاس به طور تاریخی ایالتی جمهوریخواه است.

شیرر می گوید: البته این خواسته تنها به دلیل تمایلات سیاسی نیست ، زیرا هنوز در موزه پرتره یک زن مشاهده نمی شود. اگر نامزد دموکرات هم پیروز شود ، مساله ای نیست و شصت و یکمین پرتره ای که به دیوارها نصب خواهد شد ، عکس دونالد ترامپ خواهد بود که این یکی هم نخستین عکس از یک میلیاردر خودمحور و خودخواه است که به مجموعه موزه افزوده می شود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: