در این گزارش جذاب نگاهی تصویری و توضیحی داریم به روی جلد و تیتر یک تعدادی از مطبوعات جهان در رابطه با انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا که می تواند برای بیننده جالب باشد.

به گزارش ثامن پرس؛ مبارزات انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا که توام با جنجال و هیاهوی بی سابقه تاریخی بود به پایان رسید و آمریکایی ها روز سه شنبه 8 نوامبر به پای صندوق های رای رفتند. روی جلد و تیتر یک مطبوعات اغلب کشورهای جهان به این انتخابات و دو نامزد آن اختصاص یافته است.

انتخابات آمریکا روی جلد مطبوعات جهان

1- روزنامه ال موندو اسپانیا عکس دونالد ترامپ در جریان کنوانسیون حزب جمهوریخواه در ماه ژوئیه را برای شماره 7 نوامبر خود انتخاب کرده است. تیتر یک ال موندو : درخشش کینه.

در سوتیتر روزنامه اسپانیایی طرفداری ترامپ از کوکلوکس کلان و سایر گروه های نژاد پرست و افراطی و تصمیم اف بی آی مبنی بر عدم تعقیب پرونده ایمیل های کلینتون را یادآور شده است.

انتخابات آمریکا روی جلد مطبوعات جهان

2 - روزنامه لا خورنادا مکزیک روی جلدش را به عکس های ترامپ و کلینتون اختصاص داده و در تیتر یک بالای عکس نوشته است: کلینتون روسفید از تحقیق اف بی آی خارج شد.

انتخابات آمریکا روی جلد مطبوعات جهان

3 - روزنامه دی ولت آلمان برای روی جلدش آفیش معروف فیلم « و اکنون آخر الزمان » همراه با عکس دونالد ترامپ را انتخاب کرده است. این روزنامه پیروزی ترامپ را وخیم توصیف کرده است. دی ولت پرسیده است: آیا ایالات متحده آمریکا در حال سپری کردن بزرگترین شکاف تاریخ خود را از زمان جنگ ویتنام تجربه می کند؟

انتخابات آمریکا روی جلد مطبوعات جهان

4 - روزنامه اقتصادی هاندلسبلات آلمان روی جلدش را به سر در بورس وال استریت اختصاص داده و نوشته است: بازارها کلینتون را ترجیح می دهند. این روزنامه ادامه داده است:‌در همه جای جهان سرمایه گذاران امید به پیروزی نامزد دموکرات دارند. حتی اگر اقتصاددانان از برنامه اقتصادی کلینتون در مقایسه با ترامپ انتقاد می کنند، کلینتون کمتر بد است.

انتخابات آمریکا روی جلد مطبوعات جهان

5 - روزنامه لارپوبلیکا ایتالیا با چاپ تصویری از باراک اوباما در تیتر یک خود نوشته است: آمریکا ، ترس بزرگ. لارپوبلیکا با اشاره به هشدار باراک اوباما: امروز آمریکایی ها به حوزه های رای می روند تا بین دو نگرش از جهان ، یکی را انتخاب کنند.

انتخابات آمریکا روی جلد مطبوعات جهان

6 - روزنامه اقتصادی فایننشال تایمز خاطر نشان می کند: در پی نظرسنجی هایی که نشان می دهند کلینتون پیشتازی اندکش را حفظ کرده است ، بازارها روند صعودی دارند. در واقع، سرمایه گذاران به پیروزی کلینتون اطمینان بیشتری یافته اند.

انتخابات آمریکا روی جلد مطبوعات جهان

7 - ویکلی لاس وگاس روی جلدش را به کاریکاتور جالبی اختصاص داده که نیاز به توضیح ندارد اما این هفته نامه این پرسش را مطرح کرده است: به زودی تمام نمی شود؟ سپس خطاب به خوانندگانش نوشته: چگونه روز انتخابات را مدیریت کرد، بیش از چند واکنش در مورد کابوس آمریکایی.

انتخابات آمریکا روی جلد مطبوعات جهان

8 - روزنامه نیویورک تایمز تیتر بازگشت به سرزمین ناشناخته را انتخاب کرده است و واکنش یکی از گزارشگرانش را شرح می دهد که پس از یک دهه غیبت به خانه بازگشته و متوجه می شود که کشورش عمیقا دچار دودستگی شده است.

انتخابات آمریکا روی جلد مطبوعات جهان

9 - هفته نامه اکونومیست روی جلدش را به این تصویر اختصاص داده و نوشته است: کلینتون بهتر است. اکونومیست دلیل طرفداری اش از کلینتون را شرح داده است: بصیرت و تجربه از توانایی های اصلی برای یک رئیس جمهور است که خانم کلینتون از هر دو امتیاز برخوردار است.

انتخابات آمریکا روی جلد مطبوعات جهان

10 - روزنامه اتنوس یونان با چاپ عکس کلینتون و ترامپ نوشته است: کثیف ترین مبارزه انتخاباتی ایالات متحده آمریکا خاتمه می یابد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: