همایش مدیران کل کمیته امداد در مشهد الرضا آغاز به کار کرد. مهندس فتاح، رئیس کمیته امداد در این همایش به ایراد سخنرانی پرداخت.

به گزارش ثامن پرس، همایش دو روزه مدیران کل کمیته امداد با حضور هیات امنا، معاونان و مدیران این نهاد در بنیاد پژوهشهای آستان قدس رضوی در مشهد الرضا آغاز به کار کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، مهندس سید پرویز فتاح، رئیس کمیته امداد با بیان اینکه همه کشور متعلق به حضرت رضا (ع) است، گفت: برگزاری این همایش در مشهد مقدس و زیارت حضرت رضا(ع) فضیلتی است که نصیب ما شده، امیدواریم از این فرصت پیش آمده استفاده و بهر ه برداری لازم شود، چراکه همه ما امدادگران ، نیازمند خاص توجه این امام همام هستیم.

وی به اجرای طرح شوق زیارت و فراهم کردن بستر زیارت برای مددجویان تحت پوشش این نهاد اشاره و تصریح کرد: مددجویانی که برای نخستین بار در این طرح به مشهد مقدس اعزام می شوند، افرادی هستند که علاوه بر خلوص نیت، ساده زیست، عارفانه و عاشقانه به این زیارت آمده اند.

رئیس کمیته امداد به دیدار روز گذشته تعدادی از امدادگران با مقام معظم رهبری  اشاره کرد و گفت: در این دیدار، مقام معظم رهبری به تمامی مجموعه کمیته امداد عنایت و ارادت خودشان را اعلام کردند و گفتند اخباری که از کمیته امداد به ما می رسد خوشحال کننده و امیدوارکننده است،  از این بیان رهبری می توان به نکته سنجی ایشان اشاره کرد.

مهندس فتاح با بیان اینکه مقام معظم رهبری به تمامی امدادگران سلام رساندند  و گفتند برای همه امدادگران و پرسنل این نهاد دعا می کنم، گفت: این امر برای ما بیش از هرچیز دیگری ارزشمندتر است.

 وی در ادامه بیان کرد: تمامی نهادها و کمیته امداد باید با نگاه فرهنگی اداره شوند، البته توانمندسازی فرهنگی مددجویان باید در راس امور قرار داشته باشد، اجرای برنامه های فرهنگی و کلاس های مشهد و قم برای مددجویان نیز باید مورد توجه قرار داد.

رئیس کمیته امداد با تاکید بر توجه به مقوله فرهنگی در کمیته امداد، بیان کرد: علاوه بر مددجویان، پرسنل هم باید پرونده فرهنگی داشته باشند و امور فرهنگی آنها قبل از ورود مورد سنجش قرار گیرد تا میزان تاثیر اقدامات فرهنگی سنجیده شود،  چرا که فرهنگ بسیار کاربردی است.

 مهندس فتاح با بیان اینکه  امور فرهنگی در خدمت نظام و انقلاب است،  ادامه داد: نگاه همه ما در تمام عرصه ها باید فرهنگی باشد، چرا که اگر کار فرهنگی را محکم انجام دهیم، به منصه ظهور می رسد.

رئیس کمیته امداد ضمن تشکر از اقدامات فرهنگی در برخی از استانها مطرح کرد: اعزام مددجویان به مشهد و عتبات عالیات مورد توجه کمیته امداد است که خوشبختانه  مورد تقدیر و تشکر علما قرار گرفته است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: