آیت الله ناصر مکارم شیرازی گفت: شبکه ملی مجازی باید راه اندازی شود تا از موارد مثبت آن بهره مند شده و از نکات منفی فضای مجازی دور بمانیم.

به گزارش ثامن پرساز قم؛ آیت الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع عظام تقلید پنجشنبه شب در دومین همایش انجمن علمی ارتباطات و تبلیغ حوزه در قم گفت: دولت برای راه اندازی شبکه ملی مجازی آمادگی دارد، اما پیگیری و دلسوزی لازم وجود ندارد و باید هرچه زودتر این برنامه در اولویت قرار گرفته و اجرایی شود. 

آیت الله مکارم شیرازی با بیان اینکه برخی برای تبلیغ از طریق فضای مجازی اصرار می کنند، اظهار داشت: تبلیغ دین در فضای مجازی مساله خوبی است، اما اگر 10 درصد از فواید آن بهره مند شویم، با 90 درصد امکان فساد اخلاقی و اعتقادی در فضای مجازی که کار خاصی در رابطه با آن انجام نشده است چه خواهیم کرد.

وی در ادامه افزود: با راه اندازی شبکه ملی مجازی، به طور قطع مردم برای استفاده از آن بسیار متمایل خواهند بود، زیرا امروز فضای مجازی منشاء فسادهای بسیاری شده است.

این مرجع تقلید در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: در آیات نورانی قرآن کریم نکاتی وجود دارد که به خوبی نشان می دهد قرآن مربوط به زمان و مکان خاصی نیست و به قدری وسیع است که همه مسایل فردی و اجتماعی را در برمی گیرد و این یکی از نشانه های اعجاز قرآن کریم است. 

وی با اشاره به آیه تبلیغ، عمومیت در این آیه را نیز مورد توجه قرار داد و گفت: تبلیغ از نظر اسلام یک مفهوم گسترده و ظرفیت بزرگی است که هیچگونه محدودیتی نداشته و با هر وسیله ای و در هر زمان و وضعیتی قابل انجام است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: