آیفون ۸ بیش‌ترین و بزرگ‌ترین تغییرات را نسبت به سال‌های گذشته دارد

به گزارش ثامن پرس؛با اینکه هنوز زمان زیادی از عرضه‌ی آیفون ۷ در بازار جهانی نمی‌گذرد، بازار شایعات درباره آیفون بعدی (احتمالا با نام آیفون ۸) داغ است. سال آینده تولد ده سالگی آیفون است و به‌خاطر مناسبت به این بزرگی و مهمی، همه انتظار دارند آیفون ۸ بیش‌ترین و بزرگ‌ترین تغییرات را نسبت به سال‌های گذشته به خود ببیند.

اما جدیدترین شایعات درباره آیفون ۸ چه می‌گویند؟ این‌بار صحبت از شارژ وایرلس یا بی‌سیم گوشی پرچم‌دار آینده‌ی اپل است. ماجرا به همین ختم نمی‌شود؛ ظاهرا قرار است این سیستم شارژ بی‌سیم با همه‌ی آن چیزی که تا به‌حال در این‌باره شنیده‌ام فرق داشته باشد. همان‌طور که می‌دانید در حال حاضر شارژ بی‌سیم به این معناست که شما باید گوشی‌تان را به‌جای آن‌که با سیم به شارژر و پریز برق متصل کنید، روی یک استند شارژ قرار دهید که در عمل باز هم آزادی عملی را که با شنیدن عبارت «شارژ بی‌سیم» به نظر می‌رسد، در اختیارتان نمی‌گذارد. اما شایعات می‌گویند اپل قصد دارد «شارژ بی‌سیم واقعی» را در آیفون ۸ تعبیه کند.

مکانیزم چنین قابلیتی این‌طور خواهد بود که اپل ماژولی را در دستگاهش قرار می‌دهد که گوشی به‌واسطه‌ی آن با انتقال‌‌دهنده‌ی برق ارتباط برقرار می‌کند. این انتقال‌دهنده به پریز برق روی دیوار متصل است و این امکان را دارد که تا فاصله‌ی حدود ۴.۵ متری (۱۵ فوتی) از گوشی، انرژی برق را به آن منتقل کرده و گوشی را شارژ کند. خب به نظر می‌رسد اگر این موضوع حقیقت داشته باشد، بالاخره برای اولین‌بار به معنای واقعی شارژ بی‌سیم را تجربه خواهیم کرد.

در ادامه‌ی این شایعه گفته شده اپل برای دستیابی به این فناوری با شرکت Energous همکاری می‌کند. این همان شرکتی است که پیش از این درباره‌اش شنیده بودیم که مشغول همکاری با یک تامین‌کننده‌ی بزرگ در صنعت گوشی‌های هوشمند است. هنوز هیچ تاییدی درباره‌ی این جزییات دریافت نکرده‌ایم اما کنار هم قرار دادن این اخبار، می‌تواند میزان اعتماد به درست بودن شایعه‌ی فناوری شارژ بی‌سیم اپل در آیفون بعدی را بیش‌تر کند. به هرحال طبق معمول باید کمی صبر کرد تا همه‌چیز روشن شود.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: