کارلوس کی‌روش پس از پایان دیدار مقابل سوریه که با تساوی بدون گل خاتمه یافت در نشست خبری گفت: درباره این بازی خیلی شفاف صحبت خواهم کرد و اینکه به عملکرد بازیکنانم افتخار می‌کنم و صحبت خاص دیگری ندارم.

به گزارش ثامن پرس، دو تیم ملی فوتبال ایران و سوریه در چارچوب رقابت های جام جهانی روسیه به مصاف هم رفتند. در این دراین دیدار که در زمین باطلاقی مالزی بر گزار می شد در نهایت دو تیم به تساوی بدون گل رضایت دادند.

کارلوس کی روش:من عاشق فوتبال هستم و فوتبال همه زندگی‌ام است

کارلوس کی‌روش پس از پایان دیدار مقابل سوریه که با تساوی بدون گل خاتمه یافت در نشست خبری گفت: درباره این بازی خیلی شفاف صحبت خواهم کرد و اینکه به عملکرد بازیکنانم افتخار می‌کنم و صحبت خاص دیگری ندارم.

وی با تأکید بر اینکه در خصوص وقت کشی بازیکنان سوریه حرفی برای گفتن ندارد، درباره گلی که رضا قوچان‌نژاد به ثمر رساند و داور بازی آفساید اعلام کرد و در پاسخ به این سؤال که آیا این گل آفساید بوده یا نه، اظهار داشت: در این خصوص هیچ صحبتی ندارم.

«احترام زیادی برای اصحاب رسانه قائل هستم، اما به عملکرد بازیکنانم، کادرفنی و تمام اعضای تیم افتخار می‌کنم که حرفه‌ای و صادقانه عمل کردند». سرمربی تیشم ملی با بیان این جمله درباره شرایط زمین افزود: برای برگزاری فوتبال، نیاز به حمایت همه مسئولان است. ما به داور، اسپانسر و... احتیاج داریم و فوتبال به همه این ارکان نیاز دارد. با این حال مسئولان AFC که مقر آنها در مالزی است، این را می‌دانستند که اکنون در مالزی فوتبالی برگزار نمی‌شود و نمی‌توان در اینجا که اکنون باران‌های شدیدی می‌آید بازی کرد. من هم می‌دانستم که نمی‌توانیم در این کشور بازی کنیم و اکنون هم مسئولان AFC باید پاسخگو باشند که چرا در اینجا بازی را برگزار کردند.

13950825083744809209534

کی‌روش که عصبانی به نظر می‌رسید در خصوص اینکه آیا از کسب 11 امتیاز از 5 بازی راضی بوده یا نه، خاطرنشان کرد: به هیچ‌وجه راضی نیستیم، چون می‌توانستیم امتیازات بیشتری کسب کنیم به خصوص در بازی امشب که به نظرم اگر شرایط مطلوب بود، توان پیروز شدن را داشتیم. فدراسیون فوتبال پیش از این درخواست کرده بود که ما از ورزشگاه و امکانات مالزی بازدید کنیم، چون می‌دانستیم شرایط خوبی در اینجا مهیا نیست، اما اینطور نشد. با این شرایط در این بازی نه تنها ایران و سوریه ضرر کردند، بلکه به فوتبال ضربه خورد و فیفا و روحیه فوتبال هم زیر سؤال رفتند.

«من عاشق فوتبال هستم و فوتبال همه زندگی‌ام است». وی با بیان این جمله خاطرنشان کرد: به نظرم امکانات برگزاری این بازی ناامید کننده بود و این مسائل ناراحت کننده است. مسئولان فدراسیون فوتبال مالزی، مسئولان AFC و عوامل برگزاری این بازی که اجازه دادند این بازی و البته بازی سوریه و سنگاپور در این ورزشگاه برگزار شود، باید پاسخگوی این اتفاقات باشند. من هم بیشتر از این صحبت نمی‌کنم، چون اگر بخواهم صحبتی کنم، ممکن است محروم شوم.

کی‌روش در پاسخ به این سؤال که آیا قبول دارد باتوجه به شرایط بازی با سوریه ایران سخت‌ترین امتیازش را تا به اینجا گرفته است، گفت: بازی بسیار سخت و دشواری را پشت سر گذاشتیم. به نوع مسابقه‌ای که امشب برگزار شد، بزن زیرش می‌گویند. به نظرم در بازی با چنین شرایطی باید با تمرکزی بیشتر به میدان می‌رفتیم و اگر هم قرار بود این بازی برنده داشته باشد، آن تیم ایران بود. تیم من و بازیکنانم مستحق پیروزی بودند و زحمت زیادی کشیدند. ما جنگجویانه بازی کردیم و مستحق پیروز شدن هم بودیم.

این بازی حاشیه هایی نیز به دنبال داشت

 

بنری از تصویر منصور پورحیدری، پیشکسوت استقلال که به تازگی دار فانی را وداع گفته در استادیوم توسط هواداران نصب شده است و یاد و خاطره سرمربی سابق تیم ملی و استقلال زنده نگه داشته شده است.

139508252021562339218034

* وب سایت یوتیوپ این بازی را به صورت مستقیم پخش می کند و مردم سراسر جهان می توانند مسابقه را به صورت مستقیم تماشا کنند.

*  کارلوس کی روش روی کف دست خود تصویر پرچم ایران را نقاشی کرده است.

* هنوز دقایقی از آغاز سوریه  ـ ایران نگذشته بود که لباس اکثر بازیکنان گل آلود شده است.

* حتی روی بدترین زمین های لیگ فوتبال ایران نیز در چنین شرایطی بازی برگزار نمی شود.

* بازیکنان دو تیم با توجه به گِلی شدن لباس های شان در نیمه اول، نیمه دوم را در حالی آغاز کردند که لباس های خود را تعویض کرده بودند.

139508252019557809217974

* وقت کشی دروازه بان سوریه که از نیمه اول آغاز شده بود در نیمه دوم ادامه دارد.

* درگیری  عجیب بین سرمربی سوریه و دستیارش از نکات جالب بازی در نیمه دوم بود. این در حالی است که سوری ها مدام به داور چهارم فشار می آورند که کارلوس کی روش را از کنار خط به روی نیمکت هدایت کند.

* کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی در لحظه های پایانی از شدت عصبانیت به تلخی می خندید.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: