به گزارش ثامن پرس، سه مورد حادثه آتش سوزی در گزارش های دیروز و امروز مشهد اعلام شده است.

تعمیرگاه موتورسیکلت به طور کامل در آتش سوخت

سرآتشیار کاظم کاظمی در تشریح جزییات آتش‌سوزی یک تعمیرگاه موتورسیکلت در خیابان شیخ صدوق مشهد اظهار کرد: شامگاه چهارشنبه مرکز فرماندهی آتش‌نشانی  از  آتش‌سوزی در یک فروشگاه لوازم‌یدکی و تعمیرگاه موتورسیکلت مطلع می‌شود.

وی افزود: با دریافت این پیام آتش‌نشانان از ۵ ایستگاه سریعاً و بدون فوت وقت ، پس از دقایقی در محل وقوع حادثه واقع در چهارراه درمانگاه،  خیابان شیخ صدوق حاضر می‌شوند.

افسرنگهبان سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد گفت: آتش‌نشانان با حضور در محل آتش‌سوزی هم‌زمان با اطفاء حریق با توجه به شعله‌ور بودن این واحد تجاری، خدماتی که حدوداً ۱۵ متر مساحت داشت ، اقدام به کاوش و جستجو محبوسین احتمالی در آتش کردند.

وی با اشاره به نافرجام ماندن اقدام مالک میان‌سال این واحد تجاری در اطفای آتش قبل از اعلام به آتش‌نشانی، گفت: وی از ناحیه دست دچار سوختگی سطحی شد.

سرآتشیار کاظمی  بابیان اینکه یک واحد مسکونی تقریباً ۳۰ متری در پشت فروشگاه بود، ابراز داشت: شعله‌های سرکش آتش که از هر طرف در حال زبانه کشیدن بود وحتی تا کابل برق حاشیه خیابان پیشروی کرده بود،با تلاش به هنگام آتش‌نشانان قبل از سرایت به واحد مسکونی مزبور و همچنین اماکن تجاری مجاور جلوگیری شد.

وی در پایان تأکید کرد: علت اولیه این حادثه بی‌احتیاطی و نشت بنزین در محل بوده است که البته گزارش نهایی حادثه پس از بررسی نهایی و تخصصی به مراجع ذی‌صلاح اعلام خواهد شد.

گفتنی است هم‌اکنون مأموران آتش‌نشانی برای تخلیه کامل دود از محل، اقدامات پیشگیرانه و برقراری ایمنی در محل حادثه حضور دارند.

شایان‌ذکر است بنا بر گفته مالک تعمیرگاه بروز این آتش‌سوزی حدوداً سیصد میلیون ریال خسارت بر جای گذاشت.

آتش سوزی در طبقه سوم یک ساختمان مسکونی

آتشپاد دوم علی اکبر حکم آبادی با اعلام خبر آتش سوزی در طبقه سوم یک ساختمان مسکونی اظهار کرد: عصر چهارشنبه طی اعلام گزارش این حادثه به سامانه ۱۲۵، نجاتگران و آتش‌نشانان سه ایستگاه شماره ۲۰، ۱۶ و ۲ آتش نشانی به محل حادثه اعزام شدند.

سرپرست سه ایستگاه شماره ۱۶،۱۴و ۴۱ سازمان آتش نشانی مشهد که خود در محل حادثه حضور داشت و از نزدیک عملیات آتش نشانان را سرپرستی میکرد با اشاره به قطع جریان برق و گاز توسط آتش نشانان تصریح کرد: آتش نشانان با استفاده از دستگاه های تنفسی و به کارگیری سیستم های نوین آبرسانی به کانون آتش نزدیک شده و با مهار آتش از گسترش آن به سایر قسمت های منزل جلوگیری کردند.

آتشپاد دوم حکم آبادی بیان کرد: آتش نشانان هم چنین با استفاده از تهویه، دود ناشی از آتش سوزی را که کل منزل را در بر گرفته بود تخلیه کردند.

وی با اشاره به حضور دختر نوجوانی در منزل و خروج به موقع وی از کانون آتش سوزی، تصریح کرد: خوشبختانه در جریان این حادثه به هیچ یک از ساکنان ساختمان آسیب جانی وارد نشد اما مقادیر زیادی از لوازم داخل اتاق که کارگاه خیاطی بود، در میان شعله های آتش سوخت.

آتش‌سوزی یک واحد اقامتی در مشهد

حسن نجمی در خصوص حریق آسایشگاه کارکنان یک مجتمع اقامتی در مشهد اظهار کرد: ظهر پنج‌شنبه با مشاهده دود و آتش از طبقه سوم یک مجموعه اقامتی سه‌طبقه واقع در خیابان امام رضا (ع)  و اعلام آن به سامانه ۱۲۵، ستاد فرماندهی آتش‌نشانی بلافاصله ۱۰آتش‌نشان از دو ایستگاه را به همراه چهار دستگاه خودرو اطفای حریق به محل حادثه اعزام کرد.

وی افزود: کانون آتش‌سوزی قسمت آسایشگاه کارکنان در طبقه سوم این مجموعه اقامتی بوده که با توجه به وجود اقلام قابل اشتعال نظیر پتو، ملحفه و تشک آتش به‌سرعت در حال سرایت بود.

سرپرست ایستگاه شماره ۴۴ و ۲  سازمان آتش‌نشانی مشهد ادامه داد: با توجه به دودگرفتگی در طبقه سوم این مجتمع گروه‌های اعزامی به محل حادثه بی‌درنگ به ۲ گروه تقسیم‌شده و یک گروه نسبت به اطفای حریق  و گروه دوم عملیات تهویه دود را انجام دادند.

وی بابیان اینکه خوشبختانه طبقه دچار حریق و دودگرفتگی خالی از سکنه بود، افزود: اطفای حریق مذکور در کمتر از هفت دقیقه توسط آتش‌نشانان انجام پذیرفت.

نجمی تصریح کرد: خوشبختانه این حادثه تلفات و خسارات جانی در برنداشت و تنها موجب بروز خسارات مالی شد.

گفتنی است علت آتش‌سوزی نیز در دست بررسی است.

امید است که مسئولین برای پیشگیری از این گونه موارد دردناک تمهیدات ویژه ای بیندیشند. البته مردم هم باید نکات ایمنی را مراعات نمایند تا دیگر شاهد این گونه مسائل نباشیم.

خبرگزاری مهر

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: