با توجه به نیاز و تنوع سلائق در زیست مجازی کشور، جای خالی رسانه ای حرفه ای برای جوابگویی به خواست و طرح دغدغه های جوانان، دانشجویان و فعالان عرصه فکری و فرهنگی انقلاب در فضای مجازی به خصوص در استان خراسان رضوی احساس می شد.

پایگاه خبری تحلیلی ثامن‌پرس بنا دارد با تأسی به مشی امام ثامن به عنوان عالم آل محمد (ص) در آزاداندیشی و تنویر افکار و اذهان، به روشنگری هرچه بیشتر و احترام به تفکر و نفس اندیشیدن بپردازد.

تمرکز بر توان دانشجویان و شبکه فعالان خودجوش و مردمی به نحوی که نمود و بروز مشخص در خروجی محتوا، ارتباط گیری ها و جهت گیری های ثامن داشته باشد از جمله کارویژه‌های این رسانه است.

پیگیری نقش همگرایی بین رسانه‌ها، افراد و جریانات هم کلام با قانون اساسی و ولایت فقیه از دیگر اهداف ثامن است و این رسانه از همین ابتدای فعالیت خود به تمام فعالان جبهه انقلاب اعلام می‎‌کند، می‌توانند از تریبون ثامن بهره برده و پژواک صدای خود را به گوش مردم برسانند.

ثامن پرس اما ضمن داشتن موضع به مسائل روز و اساسی کشور با رویکردی استانی وارد فضای رسانه‌ای کشور شده است.

در مورد رویکردهای موضوعی سایت لازم به ذکر است که بنا نیست هیچ موضوعی بر رویکرد فرهنگی و اجتماعی سایت پیشی بگیرد.

نکته‌ی دیگر اما در آنجاست که این سایت نگاه جبهه ای به مجموعه‌ی سایت‌های استان خراسان رضوی دارد. بنا نیست ما جای کسی را بگیریم بلکه بناست جاهای خالی پر بشود.

برای مثال در مجموعه ی سایت های فعال در فضای استان حضور تحلیل گران و تحلیل‌ فضاهای فرهنگی و غیر آن کمرنگ به نظر می‌آید.  به همین جهت رویکرد محتوایی سایت به سمت تولید محتوای تحلیلی پیش خواهد رفت.

یا به عنوان مثالی دیگر شبکه سازی و بهره گیری از توان نخبگان حوزوی و دانشگاهی بالاخص رهنمودهای علمای اعلام و اساتید مبرز کشوری و استانی در فضای رسانه امری مغفول به نظر می‌رسد که از جمله سرفصل‌های اصلی مورد توجه ثامن پرس می‌باشد.

نکته ی سوم اینکه سیاست زدگی برخی سایت های جریان انقلاب مشکلاتی از قبیل قشری گری و عدم توجه به سرمایه های انقلاب را بوجود آورده است. از جمله اهداف و برنامه های سایت حرکت به سمت معرفی سرمایه های انسانی داخل در گفتمان انقلاب و چهره سازی در این رابطه است.

نکته ی چهارم اینکه بعضا در فضاهای رسانه ای شهر نوعی جناح بندی های سیاسی باعث می شود یک رسانه برخی جریانات داخل در گفتمان انقلاب را سانسور کند و یا از برخی جریانات دوری بجوید. در فضای پیش روی ثامن پرس آنچه مد نظر است قوت تحلیل و تفکر است و از اشخاصی که در گستره ی گفتمان انقلاب حرف برای گفتن دارند بدون شک مشورت گرفته شده است و می شود ان شاءالله... به عبارتی ثامن پرس بنا دارد بر مبنای تمام اندیشه‌های داخل در گفتمان اصیل انقلاب اسلامی و بدون اتکا به شخصیت ها به زی رسانه ای بپردازد.

مسائل متعدد دیگری را  می توان در مورد تفاوت نگاه سایت بیان داشت که در فرصت های مقتضی پرداخت خواهند شد.

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: