در پایان روز پنجم المپیک هر چند مدالی نصیب ایران نشد اما درخشش مجتبی عابدینی در شمشیربازی تحسین همگان را بر انگیخت و این شمشیرباز علی رغم شایستگی به مقام چهارم رسید.

به گزارش ثامن پرس، در پایان روز پنجم بازی‌های المپیک 2016 ریو کاروان ایران همچنان در حسرت مدال ماند.البته درخشش مجتبی عابدینی و رسیدن وی به جمع 4 نفر برتر در تاریخ ایران بی سابقه بود.

 

شمشیربازی

مجتبی عابدینی یکی از نمایندگان روز پنجم ایران بود که عملکرد فراتر از انتظاری به نمایش گذاشت و در حالی که هیچ کس  امیدی به حضور او در بین بزرگان شمشیربازی المپیک نداشت، موفق شد به جمع 4 نفر پایانی شمشیربازی اسلحه سابر این بازی ها راه یابد.

عابدینی با شکست رقبای اوکراینی و کره ای و فرانسوی به نیمه نهایی رسید و در آنجا با اختلاف یک امتیاز به حریف آمریکایی باخت و راهی دیدار رده بندی شد.

او با شکست برابر حریف کره‌ای از رسیدن به مدال باز ماند و در المپیک چهارم شد.

علی پاکدامن دیگر سابریست ایران نیز در همان بازی نخست خود برابر ماتیاس زاگو از آلمان شکست خورد و در نهایت جایگاه بیستمی المپیک را به دست آورد.

 

 

دوچرخه سواری

قادر میزبانی در دوچرخه‌سواری تایم تریل انفرادی مردان به مصاف رقبای خود رفت و در پایان در جایگاه بیست و یکمی قرار گرفت. بدین ترتیب کاروان ایران تا پایان روز پنجم همچنان در حسرت مدال باقی ماند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: