سه نفر از عوامل سابق شرکت پدیده به جرم تحصبل مال از طریق نامشروع و خیانت در امانت دستگیر و روانه زندان شدند.

به گزارش ثامن پرس، طی هفته گذشته بود که دادستان عمومی و انقلاب مشهد خبر از دستگیری مدیر عامل سابق شرکت پدیده، محسن پهلوان داد.

 

در نخستین اقدامی که از جانب دستگاه نسبت به این پرونده صورت گرفت، صدور دستوری مبنی بر ممنوعیت تبلیغات و خرید و فروش غیر قانونی سهام پدیده بود، پی از این اقدام محسن پهلوان به جرم کلاهبرداری و اخلال در نظم اقتصادی با صدور قرار قانونی بازداشت و با صدور قرار ۳ هزار میلیارد تومانی روانه زندان شد.

 

در نشست خبری رئیس کل دادگستری خراسان رضوی، حجت الاسلام علی مظفری در مورد آخرین وضعیت شرکت پدیده اظهار داشت: رسیدگی به تخلفات مجرمین در پرونده شرکت پدیده با دقت بسیاری صورت گرفته و اجازه ورود هیچ دستگاهی را به این پرونده نداده‌ایم.

 

وی افزود: تحقیقات و بررسی‌ها در مورد این پرونده ادامه دارد ولی در حال حاضر تنها فردی که در بازداشت به سر می‌برد، مدیر عامل سابق شرکت پدیده است؛ این امکان وجود دارد که با گستردگی موضوع، افرادی که در این پرونده تبانی کرده، معاونت و مباشرت داشته‌اند را نیز مورد پیگرد قانونی قرار دهیم.

 

صبح امروز دادستان مشهد از دستگیری سه تن از عوامل سابق شرکت پدیده در مشهد خبر داد و اعلام داشت که این افراد پس از تفهیم اتهام روانه زندان شدند.

 

اتهام این سه نفر خیانت در امانت و تحصیل مال از طریق نامشروع بوده است؛ دادستان مشهد چندی پیش با تشکیل هیات مدیره جدید پدیده تذکر داده بود که اگر افراد حقیقی و یا حقوقی مال و یا اموالی از این شرکت در دست دارند، این گونه اموال را به هیئت مدیره جدید شرکت پدیده بازگردانند و آنان را در جریان این امور قرار دهند ولی این افراد اموال را به شرکت بازنگردانده بودند.

 

علت اخلال در روند رو به رشد شرکت پدیده، عدم بازگرداندن اموال توسط این افراد بوده است؛ این در حالی است که هموز هم برخی اموال در گوشه و کنار کشور از این شرکت وجود دارد که شناسایی نشده است.

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: