آیین تعویض پوش مضجع شریف و پرچم گنبد بارگاه ملکوتی حضرت علی بن موسی الرضا(ع) در نهمین روز از دهه کرامت رضوی و با حضور تولیت های اعتاب مقدس جهان اسلام تعویض شد.

به گزارش ثامن پرس، صبحگاه شنبه 23 مرداد پس از طلوع آفتاب و با حضور حضرت آیت الله صافی گلپایگانی؛ مرجع عالیقدر شیعه، حجت الاسلام و المسلمین رئیسی؛ تولیت آستان قدس رضوی و دیگر تولیت های اعتاب مقدس جهان اسلام و جمعی از مقامات کشوری و لشکری، مراسم تعویض کشیک با خطبه خوانی خدام و مداحی مداح اهل بیت(ع) حاج احمد واعظی انجام شد.

در ادامه، آیین سنتی و معنوی صفه همراه با قرآن خوانی خدام بارگاه ملکوتی حضرت ثامن الحجج(ع) انجام شد و سپس با مداحی و نوحه سرایی مداحان، پوش مضجع شریف و پرچم گنبد بارگاه حضرت علی بن موسی الرضا(ع) با همراهی جمعی از خدام سادات برای نصب به جایگاه منتقل گردید.

تعویض پرچم گنبد حرم مطهر امام رضا(ع) چندین بار در سال انجام می‌شود، ولی به صورت رسمی این مراسم سه بار در آغاز ماه محرم، ماه ربیع‌الاول و میلاد امام رضا(ع) صورت می گیرد.

لازم به یادآوری است؛ این مراسم به صورت زنده از شبکه های صدا و سیما پخش شد و دل های عاشقان و دلدادگان بسیاری را روانه صحن و سرای رضوی کرد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: