جانشین سازمان بسیج مستضعفین گفت: در دفاع از حرم حضور رزمندگان افغانستانی‌ قابل توجه و تقدیر است و برخی فاطمیون، حیدریون و زینبیون گاهی از ما نیز سبقت می‌گیرند.

به گزارش سرویس سیاسی ثامن پرس، سردار علی فضلی ظهر امروز در سومین همایش مشترک مدیران حوزه‌های علمیه، مسئولان بسیج طلاب و روحانیون که در محل مجتمع فرهنگی تربیتی ولایت مشهد برگزار شد، اظهار داشت: پیروزی انقلاب اسلامی مرهون مجاهدت امام، علما و شهدا است که بسط و توسعه آن نیز براساس همین محور است.
 

وی افزود: پرچمداری علما و روحانیت ظرفیت مردم را توانست بالفعل کند و مردم در واقع امین‌الله هستند. امروز رسالت سنگینی که بر دوش علماء است، آن‌ها عامل پیروزی‌‌هایی است که داشته‌ایم و خواهیم داشت.

 

جانشین سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به اینکه در ابتدای جنگ تحمیلی دشمن به‌سرعت پیشروی کرد گفت: ندای امام (ره) مبنی بر اینکه هرکس توان مقابله دارد باید به جبهه رود، به گوش همه رسید و علماء این فرمایش را در مساجد و نماز جمعه مطرح کردند و توسط آنان عملیاتی شد؛ هشت سال دفاع مقدس بدون هدایت علماء و حضور مردم موفق نمی‌شد و روحانیت در به میدان آمدن بسیج مردمی تاثیرگذار بودند.

 

وی افزود: مفتخر هستیم که در آن زمان تمام ظرفیت‌های ایران پای کار آمدند به‌طوری که بیشترین شهدا از قشر روحانیت است و بیشترین حضور از جنس مردم یعنی بسیج است.

 

جانشین سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به خلوص نیت در فرد بسیجی گفت: اگر نیت‌ها برای خدا و خالص باشد، معلوم می‌شود که ارتشی، سپاهی، جهادی و روحانیت برای دین خدا دل می‌سوزاند و بسیجی است. دفاع مقدس الگوی مقاومت اسلامی امروزی است بنابراین روحانیت کار بی‌نظیری را راهبری می‌کنند.

 

سردار فضلی با اشاره به اینکه امروز یک فرصت طلایی پیش آمده است، گفت: مردم ما به ارزش‌ها رو آورده‌اند و به دفاع مقدس اقتدا کردند بنابراین در برابر هجمه و براندازی فرهنگی دشمن علیه مردم در جنگ نرم باید اقدام کنیم.

 

وی با اشاره به دو نگاه و اقدام برجسته در این راستا تصریح کرد: گرامیداشت شهدای گمنام و راهیان نور مورد توجه مردم قرار گرفته و امروز در کشور ۲۳ هزار یادواره شهدا برگزار می‌شود؛ مردم تشنه دین خدا هستند و اگر جایی زاویه‌ای وجود دارد ما باید کار بیشتری برای رفع آن انجام دهیم.

 

جانشین سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه امروز ۲۰۰ هزار نفر در برگزاری اردوی راهیان نور فعالیت می‌کنند که ۱۹۹ هزار نفر از آنان از میان مردم بوده و بسیجی هستند که مصداق علاقه و توجه مردم است، گفت: ۲۵ هزار نفر از افتتاحیه راهیان‌نور ۹۵ استقبال کردند و علمای اهل سنت نیز در اردوهای راهیان نور حضور قابل توجه دارند.

سردار فضلی با اشاره به برگزاری یادواره ۱۸۰ شهید مدافع حرم در مشهدمقدس در ماه رمضان گفت: در دفاع از حرم حضور رزمندگان افغانستانی‌ قابل توجه و تقدیر است و برخی فاطمیون، حیدریون و زینبیون گاهی از ما نیز سبقت می‌گیرند. حزب‌الله امروز به مقابله با صهیونیست “دفاع مقدس” می‌گوید.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: