دستگاه‌های دولتی به‌واسطه پروژه‌هایی که اجرا می‌کنند عمده‌ترین تخریب‌کنندگان منابع طبیعی هستند و تاکنون ۱۳ میلیارد ریال خسارت به عرصه‌های طبیعی وارد کرده‌اند.

به گزارش ثامن پرس ؛ حسن ایزانلو در این گفتگو به قانون افزایش بهره‌وری بخش کشاورزی و منابع طبیعی اشاره کرد و اظهار داشت: بر این اساس دستگاه‌هایی که اقدام به اجرای پروژه‌های خود می‌کنند باید در هنگام مبادله موافقت‌نامه خسارت‌های واردشده به منابع طبیعی را نیز به خزانه واریز کنند تا برای حفاظت و صیانت از عرصه‌های طبیعی هزینه شود.

ایزانلو افزود: مطالبات ما از سال 89 تاکنون بر اساس طرح‌ها و پروژه‌های دولتی و عمومی که در شهرستان بجنورد به ما اعلام‌شده، بیش از 13 میلیارد ریال است که از این میان صرفاً 687 میلیون ریال اخذشده و حدود 12 میلیارد و 500 میلیون تومان پرداخت‌نشده است.

وی بابیان اینکه شرکت گاز و آب و فاضلاب روستایی بدهکارترین دستگاه‌ها به ما هستند خاطرنشان کرد: از تمامی دستگاه‌ها تقاضا داریم توجه جدی به این بخش داشته و در پرداخت این مطالبات به منابع طبیعی کمک کنند.

ایزانلو افزود: یکی از نتایج تخریب منابع طبیعی جاری شدن سیلاب است که با رسیدگی به عرصه‌های طبیعی می‌توان از شدت و بروز آن‌ها جلوگیری کرد که البته نیازمند صرف هزینه است.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بجنورد همچنین از عملکرد روزنامه اتفاقیه تقدیر و تشکر کرد و گفت: خبرنگاران چشم و نبض جامعه هستند که به‌عنوان نمایندگان مردم ناظر عملکرد دستگاه‌ها بوده و به بهبود فعالیت آن‌ها کمک می‌کنند.

آسیب به منابع طبیعی

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: