مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با بیان اینکه امسال در خراسان جنوبی ۶۰۰ نفر وارد سیستم سازمان می‌شوند گفت: در نقل و انتقالات سیاست بوی‌گزینی لحاظ می‌شود.

به گزارش ثامن پرس؛ عباس لامعی در این  گفت‌وگو اظهار داشت: نقل و انتقالات فرهنگیان همیشه یکی از دغدغه‌های ما در آموزش و پرورش بوده است که سیاست وزارت نیز کم کردن مشکلات در زمینه نقل و انتقالات است.

وی با بیان اینکه سیاست بومی‌گزینی را در زمینه نقل و انتقالات انجام دادیم افزود: این سیاست از سال گذشته در خراسان جنوبی عملیاتی شده و تا حدودی مشکلات فرهنگیان در این باره رفع شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: برای نخستین بار نیروهای جدید به‌کار گرفته شده در سال تحصیلی امسال فارغ‌التحصیلان دانشگاه فرهنگیان شهرستانهای استان است که در همان شهر مشغول به‌کار می‌شوند و در این راستا 75 نفر از طریق ماده 28 و 80 نفر سرباز معلم وارد آموزش و پرورش خراسان جنوبی می‌شود.

لامعی افزود: یکی از برنامه‌های آموزش و پرورش خراسان جنوبی طرح خرید خدمات آموزشی با مؤسسات غیردولتی است که تاکنون طرح موفقی بوده و طبق این قرارداد نیرویهای بومی کار آموزش برای 3 هزار دانش‌آموز را تحت پوشش قرار دارند.

وی اظهار داشت: در خراسان جنوبی بیش از 15 هزار فرهنگی داریم که از این تعداد 57 درصد خانم و 43 درصد آقا هستند و 150 هزار دانش‌آموز در استان داریم که امسال 600 نفر وارد آموزش و پرورش خراسان جنوبی می ‌شوند و 300 نفر نیز بازنشسته می‌شوند.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی تعداد آموزشگاه‌های استان را 2 هزار و 188 آموزشگاه فعال دانست و گفت: 35 درصد از فضا و تجهیزات آموزشی استان تاکنون هوشمندسازی شده و در تلاشیم تا این درصد افزایش یابد.

لامعی با بیان اینکه در شهرستان بیرجند 24 آموزشگاه کمبود داریم افزود: کمبود فضاهای آموزشی در خراسان جنوبی به دلیل خشکسالی، قهر طبیعت، حاشیه‌نشینی بوده است که تا اول مهر امسال 50 کلاس درس در این شهرستان آماده می‌شود و در مناطق حاشیه‌نشینی و شمال شهر نیز برای مکانهای آموزشی خانه‌های استیجاری گرفتیم که متأسفانه استاندارد لازم را ندارد.

وی با بیان اینکه در شهرستان طبس دو آموزشگاه دو نفره داریم اظهار داشت: در شهرستانهای قاین و طبس هم در بخش فضای آموزشی مشکل داریم و در حال حاضر یک میلیارد و 100 میلیون تومان بدهکار دستگاه‌های خدمت‌رسان هستیم.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: نزدیک به 140 مدرسه شبانه‌روزی در استان وجود دارد که در این تعداد آموزشگاه 22 هزار دانش‌آموز در مدارس شبانه‌روزی تحصیل می‌کنند و در سال تحصیلی گذشته با وجود تمامی کمبودها و مشکلات سرانه آموزشی به مدارس شبانه روزی کاهش نداشته و برای سال تحصیلی جدید نیز مدارس شبانه روزی به طور ویژه دیده می‌شوند.

لامعی با بیان اینکه 25 مدرسه خیرساز در خراسان جنوبی داریم افزود: باید اقتصاد آموزش و پرورش را فعال کنیم تا اقتصادی پویا داشته باشیم.

معلم جوان

 

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: