انگلیس حضور افراد حاضر در لیست تحریم‌های بین‌المللی را در همایش «ایران‌کانکت٢٠١۶» ممنوع کرد

به گزارش ثامن پرس؛ قرار است طی روزهای آتی، همایشی دوروزه تحت عنوان «ایران‌کانکت٢٠١۶» با مجوز وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در تهران برگزار شود که بسیاری از شرکت‌های مخابراتی بزرگ دنیا در آن حضور دارند. از طرفی، دولت انگلیس نقشی محوری در برگزاری این همایش دارد. این همایش در حالی با هدف سوق‌دادن سرمایه‌گذاری‌های خارجی در حوزه ارتباطات و مخابرات به ایران برگزار می‌شود که مسئولان انگلیسی برگزارکننده این همایش شروط عجیبی برای برگزاری این همایش قرار داده‌اند؛ از جمله اینکه قرار است از شرکت افراد حقیقی و حقوقی‌ای که طبق مقررات بین‌المللی اتحادیه اروپا و کشور انگلستان در لیست تحریم‌ها قرار گرفته‌اند، ممانعت به عمل آید.

علاءالدین بروجردی در واکنش به قرار ممنوعیت ورود مسئولان ایرانی که در لیست تحریم‌ها هستند به این همایش، گفت: برگزاری چنین همایشی در پایتخت جمهوری اسلامی ایران پذیرفتن ظلمی است که سال‌ها به‌‌ناحق علیه ملت ما از سوی آمریکا و هم‌پیمانانش تحمیل می‌شود.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: ضروری است قبل از اینکه مجلس ناگزیر به واکنش‌های لازم برای جلوگیری از برگزاری چنین همایشی در تهران شود، وزیر ارتباطات این اجلاس را لغو کند. همچنین سیدحسین نقوی‌حسینی، سخن‌گوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نیز در این‌خصوص گفت: اینکه در پایتخت جمهوری اسلامی ایران همایشی با مجوز وزیر ارتباطات کشورمان برگزار می‌شود و خود ایشان هم سخنران مراسم است و در همان همایش، ایرانی‌ها و کسانی که در لیست تحریم اتحادیه اروپا هستند اجازه حضور ندارند، فاجعه‌آمیز است.

 

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: