گزارش‌ها حاکی از آن است که فرودگاه «جان اف کندی» نیویورک به دنبال شنیده شدن صدای تیراندازی تخلیه شده است.

به گزارش ثامن پرس؛  ایالات متحده آمریکا روزهای پرالتهابی را سپری می کند. اعتراض علیه پلیس، افزایش خشونت‌های خیابانی ( که اکثرا با اسلحه صورت می گیرد) و بحرانهای امنیتی سبب شده است تا این کشور وضعیت بحرانی و فوق العاده ای را تجربه کند. 

ادامه خشونت‌های پلیس آمریکا، این بار در شهر میلواکی واقع در ایالت ویسکانسین باعث شد مردم به خیابان‌ها بیایند و این شهر صحنه درگیری میان  پلیس و تظاهرکنندگان بود و پلیس تعدادی را بازداشت کرد.اخیرا  یکی از افسران پلیس شهر میلواکی  به سمت یک نفر تیراندازی کرد که به کشته شدن او منجر شد. در پی این واقعه، شهر میلواکی به صحنه برپایی اعتراض‌ها تبدیل شده است. نیروهای پلیس ضد شورش و نیروهای امنیتی برای مقابله با تظاهرات وارد عمل شدند. 

معترضان چندین ساختمان را به آتش کشیدند. این شهر در ساعت‌های گذشته، وضع پرالتهابی را سپری کرده است . چندین خودرو نیز به آتش کشیده شده است. 

مسئولان شهری ازجمله شهردار میلواکی در تلاش هستند مردم را از حضور در خیابان‌ها بازدارند. یک جایگاه سوختگیری و بانک نیز به آتش کشیده شدند. شیشه های ساختمان‌ها نیز شکسته شده است. ایستگاه های اتوبوس به آتش کشیده شده اند. 

اما التهاب در دیگر نقاط آمریکا نیز ادامه داشت. از سوی دیگر،نیروهای پلیس ایالت کارولینای شمالی آمریکا به دنبال وقوع تیراندازی در یک مرکز خرید در شهر رالی، این محل را محاصره کردند. 

نیروهای پلیس مانع از ورود و خروج افراد به این مرکز خرید شدند.مسئولان این مرکز خرید در خصوص علت تعطیلی این مرکز تاکنون اظهارنظر نکرده‌اند.تاکنون جزئیاتی در خصوص تلفات این حادثه مخابره نشده است.ایالت میزوری آمریکا نیز اخیرا شاهد حادثه ای خونین بود. حادثه تیراندازی در ایالت میزوری آمریکا 5 زخمی بر جای گذاشت.پلیس اعلام کرد در پی این حادثه، فردی 26 ساله‌ بازداشت شد، اما اتهامات او هنوز رسما تفهیم نشده است.جیسون گلاسکی، مدیر آموزش مسیحیان، با اشاره به زخمی شدن سه نفر از کارکنان کلیسا در پی حادثه تیراندازی روز گذشته، از انتقال مجروحان به بیمارستان خبر داد.مسئولان میزوری تاکنون هرگونه انگیزه خاصی در حادثه تیراندازی را رد کرده‌اند.نیروهای پلیس به فردی مظنون هستند که پشت چراغ قرمز بدون هدف به سوی خودرویی اقدام به تیراندازی کرده است.

اما مهم ترین حادثه، مربوط به تعطیلی فرودگاه جان اف کندی در نیویورک بوده است. رسانه‌های محلی گزارش دادند، پلیس آمریکا در حال بررسی گزارش‌ها مبنی بر تیراندازی در یکی از پایانه‌های فرودگاه بین المللی جان اف کندی نیویورک است.شبکه تلویزیونی «وای پی آی ایکس» و برخی از شبکه‌های خبری دیگر روز یک‌شنبه (24 مرداد) از تخلیه پایانه شماره 8 فرودگاه جان اف کندی خبر دادند.

گفته می‌شود این تیراندازی احتمالی، حدود ساعت 9:30 یک شنبه شب به وقت محلی در این پایانه روی داد. به گفته شاهدان، دست‌کم صدای شلیک دو گلوله در این پایانه به گوش رسید.مقامات این فرودگاه در بیانیه‌ای با اشاره به اینکه نمی‌توانند تیراندازی در این پایانه‌ها را تأیید کنند تخلیه پایانه 8 را اقدامی احتیاطی خواندند.پلیس برای یافتن مظنون یا مظنونان این تیراندازی تلاش می‌کند. هیچ گزارشی درباره زخمی‌های این حادثه منتشر نشده است.این درحالی‌است که حدود ساعت 10:15 شب به وقت محلی گزارش دیگری درباره تیراندازی در پایانه شماره یک این فرودگاه منتشر شد. خبرگزاری رویترز گزارش داد اداره بنادر آمریکا در حساب کابرری خود در توییتر خود در پی انتشار گزارش هایی درباره تیراندازی در فرودگاه جان اف کندی، هیچ گلوله اسلحه‌ای در این فرودگاه پیدا نشد. از سوی دیگر، مسئولان شهری نیویورک درباره خبرهای مربوط به فرودگاه جان اف کندی بیاینه‌ای منتشر کردند.در این بیانیه، مسئولان نیویورک به صراحت اعلام کرده اند هیچ گلوله‌‍ای در این فرودگاه شلیک نشده، هیچ پوکه گلوله‌ای پیدا نشده و هیچ فردی نیز زخمی نشده است. اما در عین حال اعلام کرده اند پایانه شماره هشت فرودگاه جان اف کندی تخلیه شده که این اقدام، اقدامی احتیاطی بوده است. 

در همین حال، شبکه تلویزیونی الجزیره انگلیس نیز به نقل از شهروند آمریکایی اعلام کرد مسافران فرودگاه جان اف کندی دچار وحشت شده‌اند.الجزیره انگلیسی همچنین گزارش داد وضع فوق العاده ای در فرودگاه جان اف کندی حاکم شده است. فرودگاه جان اف کندی یکی از شلوغ ترین فرودگاههای آمریکاست.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: