با ارائه فهرست اولیه متقاضیان حضور در سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر، آماری از بازیگران مرد حاضر در آثار متقاضی نشان می دهد که سیامک صفری با داشتن 6 فیلم فعلا عنوان پرکارترین بازیگر سال را یدک می کشد.

به گزارش ثامن پرس؛ سیامک صفری بازیگر تئاتر، تلویزیون و سینما که سابقه نامزدی در جشنواره فیلم فجر به حاطر بازی در فیلم «اعترافات ذهن خطرناک» را دارد، امسال در جشنواره سی و پنجم روزهای شلوغی پشت سر می گذارد. او در این جشنواره با 6 فیلم متقاضی حضور دارد و برای دریافت اولین سیمرغ بلورین خود احتمالا تلاش می کند.

سوفی و دیوانه، کارگر ساده نیازمندیم، انزوا، نرگس مست، فراری و پشت دیوار سکوت فیلم هایی هستند که او امسال در آنها نقش آفرینی کرده است و در صورت پذیرفته شدن تمامی این آثار در بخش نهایی جشنواره رکوردی عجیب از خود به جای خواهد گذاشت.

در رتبه دوم مشترک حمیدرضا آذرنگ با پنج فیلم قرار دارد، آذرنگ سال های سال در عرصه تئاتر فعالیت داشت و جوایز متونعی را در این عرصه از آن خود کرد. او در سال 1390 با بازی در فیلم سینمایی ملکه توانست قدرت خود در بازیگری سینما را به رخ کشیده و یکسال بعد در فیلم «آسمان زرد کم عمق» به ایفای نقش پرداخت.

او با حضور در سریال های جاده قدیم، قرعه، شاهگوش و دندون طلا اقبال مخاطب تلویزیونی و شبکه نمایش خانگی را نیز از آن خود کرد و سال گذشته با فیلم «عادت نمی کنیم» به فجر پا گذاشت. اما امسال برای آذرنگ از تمامی سالها پر رنگ تر بوده و او با 5 فیلم متقاضی حضور در جشنواره است.

آذرنگ که برای فیلم ملکه و آسمان زرد کم عمق جوایزی را از انجمن منتقدان دریافت کرده بود امسال با فیلم های دعوتنامه، قاتل اهلی، آذر، رگ خواب و بیست و یک روز بعد برای کسب سیمرغ نبرد می کند.

پژمان بازغی نفر دوم مشترک دیگر این فهرست است، او برخلاف دو هنرمند قبلی بازیگری را با تلویزیون آغاز کرد. همه به خاطر دارند که هنرنمایی بازغی در سریال خاطره انگیز «آژانس دوستی» بود که نوید حضور بازیگری خوش نقش و مستعد را می داد.

بازغی در سه فیلم بلند سینمایی به ایفای نقش پرداخت اما حضور او در سینما را می توان مدیون بازی در فیلم «دوئل» دانست. فیلمی که در زمان خود هم از نگاه منتقدان و هم در گیشه موفقیت بسزایی را از آن خود کرد.

بازغی با وجود بازی در 30 فیلم بلند هنوز نتوانسته به سیمرغ بلورین دست پیدا کرده و او هم امسال با پنج فیلم شاخص برای کسب این جایزه تلاش می کند. بازغی در جشنواره امسال با فیلم های فصل نرگس، اسرافیل، دریاچه ماهی، چهل کچل و شاخ کرگدن حضور خواهد داشت.

رتبه سوم به مهدی پاکدل با چهار فیلم تعلق می گیرد، پاکدل نیز همچون دو هنرپیشه قبلی از بستر تئاتر به سینما پا گذاشته و او نیز هنوز جای سیمرغ بلورین را در ویترین جوایزش خالی می بیند. خانه کاغذی، نرگس مست، بن بست وثوق و ماجرای نیمروز جمله آثاری هستند که پاکدل با بازی در آنها می تواند سودای سیمرغ را در ذهن بپروراند.

حمید فرخ نژاد هم امسال با 3 فیلم به نام های بی حساب ، گشت ارشاد 2 و خوب،بد،جلف از پرکارهای سینما محسوب می شود و البته یکی از شانس های اصلی گرفتن سیمرغ بهترین بازیگری هم باید او را به حساب آورد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: