نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: سازمان صنعت و معدن برای مرم شفاف سازی کند که چه کالایی قاچاق است و مردم خود کالای خارجی نخرند.

به گزارش ثامن پرس، آیت سید احمد علم الهدی، نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی در جلسه ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر که دقایقی پیش با حضور استاندار خراسان رضوی، دادستان مشهد، فرمانده نیروی انتظامی و جانشین فرماندهی سپاه امام رضا(ع) که در محل دفتر امام جمعه مشهد برگزار شد مسائلی پیرامون امربه‌معروف و نهی از منکر و لزوم مبارزه با پدیده روزه خواری عنوان کرده و همچنین توضیحاتی در خصوص گزارش عملکرد این ستاد و دستگاه های مرتبط ارائه کردند.

خطیب جمعه مشهد بابیان اینکه در ماه مبارک رمضان همیشه برنامه‌ها باید بسیجی‌وار اجرا شود تصریح کرد: اگر این مسائل از سمت دستگاه‌های مربوطه اجرا نشد، ستاد امربه‌معروف باید بلافاصله پیگیری کند.

آیت‌الله علم الهدی در ادامه تأکید کرد: باید ببینیم تمام دستگاه‌ها ازجمله نیروی انتظامی در جهت برخورد با پدیده روزه‌خواری چه اقدامی انجام داده‌اند و مسئولان مربوطه باید گزارش عملکرد خود را به ستاد امربه‌معروف اعلام کنند و ستاد این موارد را پیگیری کند.

وی بر لزوم مبارزه با کالای قاچاق تأکید کرد و بیان داشت: اجناس خارجی یا از طریق گمرک رسمی و یا به‌صورت قاچاق وارد کشور می‌شوند اما اگر برای هر جنس ایرانی یک شناسنامه در نظر گرفته شود و آن شناسنامه موثق باشد تعزیرات می‌تواند این مسئله را پیگیری کند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه باید فرهنگ‌سازی شود تا مردم اجناس خارجی را خریداری نکنند، بیان کرد: باید راهکاری برای نشان دادن کالای خارجی وجود داشته باشد تا برای مردم بدانند کدام جنس قاچاق و کدام غیر قاچاق است.

نمایده ولی‌فقیه در خراسان رضوی تأکید کرد: سازمان صنعت معدن و تجارت خراسان رضوی باید این مسئله را پیگیری کند و این سازمان موظف است اجناس قاچاق را معرفی کند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: