رئیس اتحادیه فروشندگان گوشت قرمز گفت: با توجه به قرار گرفتن در تابستان و افزایش مصرف گوشت، با کاهش عرضه دام به بازار رو افزایش قیمت آن مواجه شده‌ایم.

به گزارش ثامن پرس، احمد احدی پیرامون افزایش قیمت گوشت در مشهد اظهار داشت: افزایش و یا کاهش قیمت گوشت رابطه مستقیمی با عرضه و تقاضا دارد، از ۲۰ روز گذشته با علت کاهش عرضه دام به بازار مواجه شدیم، این در حالی است که در حال حاضر مصرف گوشت در مشهد و استان افزایش چشم گیری داشته اشت.

 

وی افزود: با توجه به اینکه مشهد شهری زائر پذیر است، مصرف گوشت افزایش یافته است؛ اگرچه قیمت گوشت نسبت به ماه‌های گذشته افزایش داشته ولی این افزایش قیمت طبیعی است.

 

رئیس اتحادیه فروشندگان گوشت قرمز بیان کرد: دلیل دیگر افزایش قیمت گوشت قرمز، نزدیک شدن به عید قربان است، به طور حتم با گذشت چند روز از عید قربان، قیمت گوشت کاهش می‌یابد.

 

احدی گفت: در حال حاضر قیمت گوشت در مشهد نسبت به سایر شهرستان‌ها مناسب تر است و هیچگونه کسری در عرضه گوشت نداریم و می‌توانیم با عرضه گوشت برزیلی و منجمد نیاز بازار را تامین کنیم.

 

وی اذعان کرد: قیمت گوشت آبگوشتی در حال حاضر کیلویی ۱۶ هزار تومان، گوشت گوساله نرینه بدون چربی و استخوان کیلویی ۳۱ تا ۳۲ هزار تومان، گوشت گاوی بدون استخوان و چربی کیلویی ۲۸ هزار تومان و گوشت بره بدون چربی ۲۸ هزار تومان است.

 

رئیس اتحادیه فروشندگان گوشت قرمز بیان کرد: بهترین گوشت کشور را مشهد دارا است و زائرانی که به مشهد می‌آیند از این گوشت برای سوغاتی استفاده می‌کنند.

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: