تعدادی از مجاهدان لبنانی در آخرین ماه از سال ۲۰۱۶ میلادی به شهادت رسیدند. این مدافعان حرم در لبنان به نام شهدای زینبی معروفند.

به گزارش ثامن پرس؛  چندین سال است که رزمندگان بسیاری با عنوان مدافعان حرم اهل بیت عصمت و طهارت(ع) با ملیت‌ها و نژادهای مختلف داوطلبانه عازم سوریه می‌شوند و در دفاع از حریم اهل‌بیت و ارزش‌های مقاومت اسلامی جان خود را فدا می‌کنند. این مقاومت بین‌المللی نشان داده است که جهاد و گفتمان مقاومت، مرزهای جغرافیایی را درنوردیده و هر کسی فارغ از نام کشور و ملیت داوطلب ایستادگی در برابر تروریست‌های تکفیری در جغرافیای اسلام است. مجاهدان لبنانی و اعضای حزب‌الله لبنان در این میان نقشی فعال ایفا می‌کنند و حضوری پررنگ در میان مدافعان حرم دارند. آن‌ها در این راه شهدای بسیاری نیز تقدیم اسلام کرده‌اند.

رزمندگان لبنانی، در اطلاعیه‌های خود از شهدای مدافع حرم با عنوان «شهید زینبی» یاد می‌کنند. 6 مجاهد لبنانی در دسامبر یعنی آخرین ماه از سال 2016 میلادی در سوریه به شهادت رسیده و اسامی آنان اعلام شده است. مشخصات و تصاویر شهدای گرانقدر مدافع حرم لبنانی در ماه دسامبر سال گذشته به شرح ذیل است:

شهید زینبی «یوسف محمد قطایا» ملقب به «مازن الغریب» از اهالی شهر «الهرمل» در منطقه بقاع لبنان و ساکن «الکفائات»

 

شهید زینبی «علی رضا حسین مشیّک» ملقب به «أبو مرعی» از اهالی روستای «شمسطار» در منطقه بقاع لبنان

 

شهید زینبی «عباس حسین الموسوی» ملقب به «أبوالفضل» از اهالی روستای «النبی شیت» در منطقه بقاع لبنان

 

شهید زینبی «حسن حسین فقیه» از اهالی روستای «عین قانا» در جنوب لبنان

 

شهید زینبی «بلال علی قاسم سندیان» ملقب به «جواد» از اهالی روستای «علی النهری» در منطقه بقاع لبنان

 

شهید زینبی «حسان نجیب مدلج» ملقب به ”علی الرضا» برادر دوقلوی «شهید علی نجیب مدلج» و پسر خواهر «شهید حسن کامل مدلج» که هر دو از شهدای حزب الله هستند، از اهالی روستای «أنصار» در منطقه بقاع لبنان است.

انتهای پیام/

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: