رئیس جهاد کشاورزی بیرجند گفت: در راستای تنظیم بازار و جلوگیری از روند افزایشی قیمت شکر میزان ۱۸۹ تن شکر تاکنون در شهرستان بیرجند توزیع شده است.

به گزارش ثامن پرس ؛ از بیرجند، محمد‌علی محمدی ظهر امروز در جلسه تنظیم بازار شهرستان بیرجند اظهار داشت: تا کنون 354 تن شکر در سه مرحله در استان توسط جهاد کشاورزی جذب شده است.

وی با اشاره به اینکه مرحله اول 115 تن و مرحله دوم 50 تن و 27 تن شکر که در دستور کار این جلسه است و آماده توزیع است، افزود: از میزان 189 تن شکر در شهرستان بیرجند توزیع شده است.

رئیس جهاد کشاورزی بیرجند با اشاره به اینکه 200 تن شکر نیز در حال پیگیری است که جذب استان شود، تصریح کرد: برای توزیع این سهمیه شکر نیز اصناف تعدادی از فروشگاه‌های مجاز را به عنوان خرده‌فروش معرفی کند در نقاط مختلف شهرستان که شکر آزاد ندارند، تا به صورت مقطعی تحویل فروشگاه‌ها شود.

محمدی بیان کرد: قیمت شکر نسبت به سال گذشته 9.4 درصد افزایش داشته که با اقدامات صورت گرفته توسط سازمان حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان و جهاد کشاورزی در حال حاضر قیمت شکر درب کارخانه مصوبه سازمان تنظیم بازار کشور مورخ چهارم مردادماه امسال، 2 هزار و 520 تومان است.

نماینده سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی نیز در این جلسه اظهار داشت: با توجه به اینکه در تیرماه 70 درصد رشد قیمت شکر را داشته‌ایم سازمان صنعت، معدن و تجارت استان 770 تن شکر را برای مصرف صنفی، صنعتی و مردمی وارد استان کرده است.

گلستانی بیان کرد: از این میزان 700 تن شکر در بین واحدهای صنفی و صنعتی استان و 70 تن دیگر نیز درراستای مصرف مردمی توزیع شده است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: