رزمندگان لبنانی، در اطلاعیه‌های خود از شهدای مدافع حرم با عنوان «شهید زینبی» یاد می‌کنند. ۵ مجاهد لبنانی در ژانویه یعنی اولین ماه از سال ۲۰۱۷ میلادی در سوریه به شهادت رسیده و اسامی آنان اعلام شده است.

به گزارش ثامن پرس،چندین سال است که رزمندگان بسیاری با عنوان مدافعان حرم اهل بیت عصمت و طهارت(ع) با ملیت‌ها و نژادهای مختلف داوطلبانه عازم سوریه می‌شوند و در دفاع از حریم اهل‌بیت(ع) و ارزش‌های مقاومت اسلامی جان خود را فدا می‌کنند. این مقاومت بین‌المللی نشان داده است که جهاد و گفتمان مقاومت، مرزهای جغرافیایی را درنوردیده و هر کسی فارغ از نام کشور و ملیت داوطلب ایستادگی در برابر تروریست‌های تکفیری در جغرافیای اسلام است. مجاهدان لبنانی و اعضای حزب‌الله لبنان در این میان نقشی فعال ایفا می‌کنند و حضوری پررنگ در میان مدافعان حرم دارند. آن‌ها در این راه شهدای بسیاری نیز تقدیم اسلام کرده‌اند.

 

 

مدافعان حرم لبنانی که ماه گذشته به شهادت رسیدند + عکس
 

رزمندگان لبنانی، در اطلاعیه‌های خود از شهدای مدافع حرم با عنوان «شهید زینبی» یاد می‌کنند. 5 مجاهد لبنانی در ژانویه یعنی اولین ماه از سال 2017 میلادی در سوریه به شهادت رسیده و اسامی آنان اعلام شده است. مشخصات و تصاویر شهدای گرانقدر مدافع حرم لبنانی به همراه گزیده فیلم‌هایی از مراسم وداع و تشییع پیکر مطهر این شهدای حزب الله که در ماه ژانویه 2017 شهید شده‌اند، به شرح زیر است:

شهید زینبی «محمد بسام مراد» ملقب به «مُحمّد الباقر» از اهالی شهرستان «البریقع» در جنوب لبنان

شهید زینبی «حسین محمود عبداللّٰه» ملقب به «ساجد» از اهالی شهرستان «قلیا» در منطقه بقاع لبنان

شهید زینبی «علی حسین سلطان" ملقب به «ملاک» از اهالی شهرستان «الصوّانه» در جنوب لبنان

شهید زینبی «أحمد ربیع نبیه الحاج» ملقب به «ابو علی نوح» از اهالی شهرستان «الجیة» در جنوب لبنان

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: