وزیر بهداشت در پست اینستاگرامش با قدردانی از زحمات پزشکان روز پزشک را گرامی داشت.

به گزارش ثامن پرس؛ اول شهریور ماه، همزمان با زادروز بوعلی سینا، به پاس تألیفات و خدمات وی، به علوم پزشکی و فعالیتش در این رشته، و تجلیل از پزشکان، روز پزشک نام گذاری شده‌است. به همین مناسبت وزیر بهداشت با انتشار پستی در صفحه اینستاگرامش از زحمات پزشکان تشکر کرد.

 

سید حسن قاضی‌زاده هاشمی نوشت:
هر روز، روز پزشک است. روز پزشک تنها روز یک گروه، یک صنف و یک حرفه نیست؛ روز پزشک، روزی نمادین برای حفاظت از سلامت مردم است و ارج نهادن به خدمات آنها که برای حفظ این نعمت الهی تلاش می‌کنند. آنها که زندگی، دانش و تجربه‌های گران‌قدر خویش را برای داشتن مردم و جامعه‌ای سالم‌تر به کار گرفته و می‌گیرند. اما باید پزشک بود تا فراز و نشیب و سختی‌های این راه طولانی و گاه صعب‌العبور را درک کرد. باید پزشک بود تا هر روز لحظات مواجهه با بیماران بدحال، دغدغه حیات و ممات و استرس انتخاب راهی صحیح برای اهدای زندگی به یک انسان را با تمام وجود لمس کرد؛ به همین دلیل هر روز، روز پزشک است.

در این مسیر، پزشک همچنین می‌آموزد که طبابت بدون اخلاق، پوسته‌ای بی محتواست و اخلاق در حرفه ما، انجام عالمانه و عاشقانه اقدام تشخیصی و درمانی است؛ اقدامی که رنگ مودت و مهربانی داشته و دردی را التیام بخشد.

امید که قدردان و قدرشناس نعمت بزرگ طبابت باشیم و باور کنیم دعای دردمندان در حق‌مان مستجاب خواهد.

 

 

 

انتهای پیام/

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: