محسن خرمند گفت: در مجموع کسب و کار در حال حاضر رونقی ندارد که دلیل عمده آن نیز کاهش قدرت خرید و نبودن پول دست مردم است.

به گزارش ثامن پرس،محسن خرمند رئیس اتحادیه سراجان تهران درباره تاثیرات اجرای برجام بر اقتصاد ایران و خروج بازار از رکود به خبرنگار تراز گفت: برجام بیش از آنکه تاثیرات واقعی و اجرایی بر اقتصاد ایران داشته باشد تاثیرات روانی داشته است.

وی در توضیح این مسئله بیان داشت: متاسفانه مسایل اقتصادی ما بیش از حد وابسته به موضوعات غیر اقتصادی و حتی شایعات و اخبار رسمی و غیر رسمی است.

خردمند تصریح کرد: در مجموع کسب و کار در حال حاضر رونقی ندارد که دلیل عمده آن نیز کاهش قدرت خرید و نبودن پول دست مردم است.

 

رئیس اتحادیه سراجان با اشاره به وضعیت این صنف در فصل آغاز مدارس اظهار داشت: البته چون در فصل آغاز مدارس هستیم بازار فروش محصولات ما چندان بد نبوده و فرارسیدن فصل پاییز باعث شده است صنف ما کمی از رکود موجود فاصله بگیرد. وی افزود: البته این رونق فصلی بوده و همچنان با ادامه رکود شاهد رونق خاصی در چند ماه اخیر، تحت عنوان اجرای برجام نبودیم.

 

محسن خردمند در ادامه با اشاره به وضعیت صادرات و واردات محصولات کیف و کفش در بازار ایران تصریح کرد: اقلامی که از خارج کشور وارد می کنیم چه به صورت آماده و چه به صورت خام حجم و مقدار زیادی داشته اما صادرات ما چندان قابل توجه نیست.

وی درباره وضعیت مبادلات بانکی در ماه های اخیر و پس از اجرای برجام خاطرنشان کرد: ما هنوز نمی توانیم به صورت قانونی با کشورهای اروپایی  مراودات مالی داشته باشیم و همچنان نقل و انتقال پول مان یا از طریق صرافی ها و یا با ساک دستی و چمدان انجام شده و نسبت به زمان تحریم ها تغییری نکرده است.

این فعال صنفی گفت: امیدواریم تک نرخی شدن ارز به زودی اتفاق بیفتد چرا که تا امروز به دلیل ادامه تحریم های بانکی این امر محقق نشده است.

وی در خاتمه با اشاره به بازار روسیه خاطرنشان کرد: با راه افتادن بازار روسیه احتمال صادرات محصولات مان به روسیه وجود دارد که البته مقدار آن بسیار کم بوده و قابل ذکر نیست

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: